Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Uwaga na skrzyżowania równorzędne

piątek, 03 lipiec 2015 16:47
Dział: Wiadomości
Autor 

Trzy kolejne skrzyżowania i kolejne ulice weszły w skład strefy Tempo 30. Tym samym obowiązują na nich inne zasady pierwszeństwa przejazdu. Wielu kierowco – jak zaobserwowaliśmy – jeździ jeszcze „na pamięć”, czyli niezgodnie z nowymi przepisami.

Zmiany w organizacji ruchu Miejski Zarzad Dróg i Komunikacji zapowiadał już wcześniej. Po zakończeniu remontu ulicy Skłodowskiej-Curie weszły one w życie. - Strefą Tempo 30 została objęta ulica Skłodowskiej-Curie na całej długości. Ponadto ulica Niedziałkowskiego na odcinku od Żeromskiego do Kelles-Krauza, ulica Żeromskiego na odcinku od Niedziałkowskiego do 25-go Czerwca oraz odcinek ulicy Słowackiego koło parku Kościuszki – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Na tych odcinkach obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę. Na trzech skrzyżowaniach zmieniła się także organizacja ruchu. - Jedno przy Łaźni oraz dwa przy danej Cepelii są teraz skrzyżowaniami równorzędnymi czyli obowiązuje na nich zasada pierwszeństwa dla jadących z prawej strony – dodaje Dariusz Dębski. Okazuje się, że informacje o nowych zasadach ruchu na tych skrzyżowaniach nie zdążyły dotrzeć do wszystkich kierowców. Wielu z nich jeździ po staremu na pamięć. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie zasady pierwszeństwa dla jadących z prawej strony.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej