Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Trwają wyliczenia

piątek, 03 lipiec 2015 16:43
Dział: Wiadomości
Autor 

Jest odpowiedź władz miasta na zarzuty radnych Prawa i Sprawiedliwości. Jak informowaliśmy, radni PiS twierdzą, że władze niepoważnie podeszły do projektu uchwały obniżającej opłatę adiacencką. Wiceprezydent Radomia odpowiada, że niepoważne byłoby omawianie tak ważnych opłat, będąc nie w pełni przygotowanym. Konrad Frysztak zapewnia, że temat zostanie omówiony na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

- Niepoważne było podejście do samej uchwały. Jej projekt wpłynął na tydzień przed sesją. To za mało czasu żeby urzędnicy przygotowali potrzebne informacje: koszty, naliczenia opłaty i przychody - twierdzi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. - Niepoważne było też samo omawianie tematu. W pewnym momencie to wyglądało jak jakaś licytacja. Cieszę się, że przewodniczący Rady Miejskiej przyjął moje postulaty. Mam nadzieję, że w zgodzie podejmiemy wspólnie decyzję. Jak obiecaliśmy, urzędnicy przygotują odpowiednie wyliczenia, zaprosimy radnych na posiedzenie komisji, a potem rozpatrzymy temat na najbliższej sesji Rady Miejskiej – dodał wiceprezydent.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej