Dzisiaj jest: 28 Września 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Marek, Wacław

PiS nie odpuszcza opłaty adiacenckiej

czwartek, 02 lipiec 2015 16:54
Dział: Wiadomości
Autor 

Radni PiS zapowiadają powrót do tematu opłat adiacenckich w Radomiu. Jak informowaliśmy, radni chcieli obniżki tych opłat, ale ich projekt uchwały nie został przyjęty przez radę. Radni PiS mówią o niepoważnym potraktowaniu uchwały, ale nie składają broni.

Obecnie stawka opłaty adiacenckiej wynosi 30 procent. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Klub Prawa i Sprawiedliwości złożył projekt uchwały o obniżeniu tej stawki o 10 procent. Ale projekt nie przeszedł. - Ostatnio ta sprawa została niepoważnie potraktowana na sesji Rady Miejskiej. Służby miejskie nie potrafiły wskazać i odnieść się do wyliczeń, które my przedstawiliśmy, prosząc o zmniejszenie tej opłaty – mówi Jakub Kowalski, przewodniczący Klubu Prawa i Sprawiedliwości. Podczas sesji radny Ryszard Fałek złożył poprawkę idącą jeszcze dalej, bo obniżającą opłatę adiacencką o 20 procent. Ale podczas głosowania radni Fałek i Leszek Pożyczka zagłosowali przeciwko swojej poprawce. - To pokazuje jak śmieszna była to dyskusja i jak śmieszne było to głosowanie – uważa Jakub Kowalski. To była druga próba w ciągu ostatnich trzech lat obniżenia w Radomiu stawki opłaty adiacenckiej. Pierwsza obniżka miała miejsce w 2012 roku. - Chcemy wrócić do opłaty, która jest opłatą ewidentnie niesprawiedliwą. Karzącą tych ludzi, którzy jako społeczności lokalne próbują poprawić swoją sytuację jeżeli chodzi o drogi czy wszelkiego rodzaju infrastrukturę na poszczególnych osiedlach – mówi Andrzej Kosztowniak, radny PiS. Radni – jak zapowiadają – po raz kolejny złożą wniosek o obniżkę opłaty adiacenckiej. Zamierzają wystosować także pismo do prezydenta Radosława Witkowskiego z wnioskiem o przeliczenie kosztów opłaty adiacenckiej i sporządzenie analizy jej funkcjonowania w przyszłości - Bo my mówimy o przychodach. Przychody z opłaty adiacenckiej to 500 tysięcy złotych. Natomiast nie mówimy o rozchodach, czyli o tych wydatkach i być może kwota, jaką ponosimy na operaty szacunkowe, na pracowników, na wysyłanie zawiadomień, przewyższa koszty tej opłaty. Być może zarabiają tak naprawdę na tym tylko te osoby, które te operaty

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

 • Oświadczenie PiS

  Oświadczenie parlamentarzystów PiS Ziemi Radomskiej w sprawie przebudowy Wojska Polskiego:

 • PiS się niepokoi, a magistrat czeka na ruch wojewody

  „Czekamy na ruch wojewody, czyli na podpisanie umowy. Po podpisaniu w każdej chwili jesteśmy gotowi rozpocząć procedury związane z przebudową Wojska Polskiego” – tak władze Radomia komentują zarzuty PiS.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej