Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowy prezes w szpitalu na Józefowie

środa, 01 lipiec 2015 17:28
Dział: Wiadomości
Autor 

Szpital na Józefowie ma nowego prezesa. Luizę Staszewską odwołała ze stanowiska rada nadzorcza szpitala. Na nowego prezesa wybrano Tomasza Skurę, chirurga i byłego dyrektora szpitala w Nowym Mieście.

Jak informowaliśmy, dwa miesiące temu część lekarzy ze szpitala na Józefowie wyraziło wotum nieufności dla ówczesnych władz szpitala. Wśród zarzutów podawanych przez medyków było między innymi to, że zarząd kieruje się partyjnym interesem, a także brak umiejętności negocjacji z lekarzami, którzy odeszli z pracy z oddziału wewnętrznego. Od kilku miesięcy lecznica ma problem z obsadą na tym oddziale. Rada nadzorcza, która odwołała Luizę Staszewską ze stanowiska prezesa, zdecydowała także, że nowym wiceprezesem w szpitalu będzie Krzysztof Zając, który do tej pory był prokurentem i dyrektorem dyrektora do spraw eksploatacyjno - administracyjnych. Wcześniej z pracy zrezygnowała Anna Dusińska-Kamińska, która pełniła funkcję dyrektora do spraw lecznictwa. Komentując telefonicznie swoje odwołanie, Luiza Staszewska powiedziała, że prawem właściciela jest powołanie kogoś na stanowisko prezesa. Prawem jet także odwołanie z tego stanowiska.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpłatne badania w Radomskim Centrum Onkologii

  W Radomskim Centrum Onkologii realizowany jest program profilaktyki nowotworów głowy i szyi. Finansowany jest ze środków unijnych. Od momentu rozpoczęcia programu, specjaliści z RCO przebadali już około 800 osób.

 • Lekarze będą pracować krócej. Władze szpitali: damy radę

  W całej Polsce, także w Radomiu lekarze wypowiadają klauzule opt-out. Zarówno w szpitalu miejskim, jak i w lecznicy na Józefowie ze strony zarządzających pada zapewnienie, że nie spowoduje to paraliżu. Choć może być mniej komfortowo.

 • Chaos na parkingu przed szpitalem

  Miały być zmiany na lepsze. Póki co jest chaos i złość korzystających z parkingu przed szpitalem na Józefowie. Przyjeżdżający narzekają na zbyt wysokie – ich zdaniem - opłaty, a także na długi czas oczekiwania. Rzecznik szpitala prosi o cierpliwość.

 • Szpital na Józefowie ma nowym ambulans. To „mobilny szpital”

  Nowa karetkę do przewozu pacjentów w ciężkim stanie kupił szpital na Józefowie. Jak mówi rzecznik lecznicy, to „mobilny szpital”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej