Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Co z interną na Józefowie?

poniedziałek, 29 czerwiec 2015 17:38
Dział: Wiadomości
Autor 

Światełko w tunelu dla oddziału wewnętrznego szpitala na Józefowie? Od kilku miesięcy oddział ma problem z obsadą. Lekarzy jest tam za mało, pacjentów bardzo dużo. Ale - jak informuje dyrekcja – są zainteresowani pracą.

Oddziały wewnętrzne zarówno w szpitalu przy ulicy Tochtermana jak w lecznicy na Józefowie są często przeładowane. Pacjenci muszą być leczeni na dostawkach. Problem na Józefowie stał się jeszcze poważniejszy kilka miesięcy temu, kiedy z oddziału wewnętrznego I zaczęli odchodzić lekarze do pracy w przychodniach. Sytuacja była kryzysowa. Władze szpitala chciały zawiesić działalność oddziału. Nie zgodził się na to wojewoda mazowiecki. - Oddział wewnętrzny I pracuje, pracował i będzie pracował – mówi Luiza Staszewska, prezes szpitala. - Ale cały czas szukamy internistów, którzy chcieliby związać się na stałe z naszym szpitalem – dodaje.

Obecnie na internie I w szpitalu na Józefowie jest tylko dwóch etatowych lekarzy. Dyrekcja przesuwa do pracy na ten oddział medyków z innych jednostek, tak żeby każdego dnia – w zależności – od potrzeb pracowało tu troje, czworo lekarzy. O nowych pracowników władze szpitala starają się od kilu miesięcy. Ale sytuacja nie jest łatwa, tym bardziej, że w szpitalu jest otwarty konflikt pomiędzy niektórymi związkowcami, a zarządem szpitala. - Ze względu na przeprowadzoną w mediach akcje związkowców trudno jest zachęcić nowych lekarzy do pracy w naszym szpitalu – twierdzi Luiza Staszewska. - Ale mamy teraz 4 lekarzy z innych miejscowości, którzy dyżurują u nas. Chcą popatrzeć jak wygląda praca u nas – dodaje prezes.

Władze szpitala maja nadzieję, że lekarze zostaną na stałe, a tym samym rozwiążą wciąż istniejący problem na internie. Ostatnio - jak mówi prezes - sytuacja na tym oddziale się poprawiła. Pacjentów jest mniej niż kilka miesięcy temu. Jest też plan na wypadek sytuacji kryzysowych. - Będzie tak jak mówią przepisy. Jeżeli nie będzie wolnych miejsc to pacjenci będą przewożeni do innych szpitali – mówi Luiza Staszewska.

Na oddziale internistycznym I szpitala na Józefowie jest 25 miejsc, na internie II – 42 łóżka. Rzadko kiedy można tu znaleźć wolne łóżko. Ale nie tylko tu, bo – jak podkreślają wadze lecznicy – problemy z przeładowaniem oddziałów wewnętrznych ma wiele szpitali w Polsce.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpłatne badania w Radomskim Centrum Onkologii

  W Radomskim Centrum Onkologii realizowany jest program profilaktyki nowotworów głowy i szyi. Finansowany jest ze środków unijnych. Od momentu rozpoczęcia programu, specjaliści z RCO przebadali już około 800 osób.

 • Lekarze będą pracować krócej. Władze szpitali: damy radę

  W całej Polsce, także w Radomiu lekarze wypowiadają klauzule opt-out. Zarówno w szpitalu miejskim, jak i w lecznicy na Józefowie ze strony zarządzających pada zapewnienie, że nie spowoduje to paraliżu. Choć może być mniej komfortowo.

 • Chaos na parkingu przed szpitalem

  Miały być zmiany na lepsze. Póki co jest chaos i złość korzystających z parkingu przed szpitalem na Józefowie. Przyjeżdżający narzekają na zbyt wysokie – ich zdaniem - opłaty, a także na długi czas oczekiwania. Rzecznik szpitala prosi o cierpliwość.

 • Szpital na Józefowie ma nowym ambulans. To „mobilny szpital”

  Nowa karetkę do przewozu pacjentów w ciężkim stanie kupił szpital na Józefowie. Jak mówi rzecznik lecznicy, to „mobilny szpital”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej