Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

„Integracja malowana dźwiękiem”

poniedziałek, 29 czerwiec 2015 17:12
Dział: Wiadomości
Autor 

Ma 28 lat, śpiewa – jak mówi - odkąd pamięta. Jego mocny głos tak bardzo spodobał się Markowi Piekarczykowi, że zaprosił go na festiwal piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”.

Mowa o Mariuszu Kicie, uczestniku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej. Wykonaniem między innymi utworu „Na chwilę” Mariusz Kita, uczestnik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej zdobył uznanie między innymi Marka Piekarczyka. Wokalista docenił jego mocny, choć jeszcze niedoszlifowany głos i zaprosił Mariusza na „Integrację malowaną dźwiękiem” - festiwal piosenki organizowany w Bochni. - W ciągu 3 dni warsztatów Mariusza szkolili artyści z polskiej sceny muzycznej: Marek Piekarczyk, Artur Barciś, Ania Rusowicz, Robert Janowski. Także mógł szkolić się u zawodowców – opowiada Karol Wójcik, nauczyciel Mariusza. Dla uczestnika warsztatów było to kolejne wyróżnienie. 28-letni Mariusz śpiewa – jak mówi – od zawsze. Śpiewa wszystko, bo to daje mu radość. - Ja to czuję, to przez mnie przepływa, musi to ze mnie wypłynąć – mówi.

Mariusz ma już na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Między innymi na Festiwalu Piosenki Turystycznej w Marculach, iłżeckim festiwalu „Słowo i Piosenka”, czy na „Dniach Leśmianowskich”. Udział w „Integracji malowanej dźwiękiem” był dla niego cennym doświadczeniem.

- Mogłem się nauczyć dużo od innych ludzi – opowiada. I z tej nauki Mariusz wyniósł wiele korzyści. Co dalej? Dalej oczywiście kolejne festiwale, konkursy i inne muzyczne spotkania. Bo Mariusz nie wyobraża sobie życia bez śpiewania.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej