Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Air Show 2015 w Radomiu. Jest już umowa.

wtorek, 17 luty 2015 18:37
Dział: Wiadomości
Autor 

Prezydent miasta i dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych podpisali umowę na organizację w Radomiu Air Show 2015. Na razie 5 państw potwierdziło udział.

 

Radom, co już jest niemal tradycją, nie był jedynym kandydatem do organizacji tegorocznego Air Show branym pod uwagę przez stronę wojskową. Podpisanie umowy ucina tym samym wszelkie spekulacje o lokalizacji pokazów. – Obiecujemy sobie dużo po tych pokazach. Między innymi dlatego, że nasze pokazy sprzed dwóch lat zajęły pierwsze miejsce w Europie jako najlepiej zorganizowane pokazy lotnicze – mówi generał broni Lech Majewski, dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.
Umowę podpisali generał Lech Majewski, dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, prezydent Radomia Radosław Witkowski, Włodzimierz Skalik, prezes Aeroklubu Polskiego, przedstawiciele stowarzyszenia SWAT oraz członek Zarządu spółki Port Lotniczy Radom Adam Klinert. – Wspólnie z panem generałem potrafiliśmy osiągnąć porozumienie. Potrafiliśmy osiągnąć dobrą atmosferę dla organizacji Air Show 2015 w Radomiu – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Dziś za wcześnie by mówić o programie tegorocznego Air Show. Strona wojskowa wysłała zaproszenia do 30 państw. Na razie swój udział potwierdziło 5 z nich. – Udział potwierdziły Szwajcaria, Holandia, Dania, Polska i Niemcy. O tym kto będzie następny, dowiemy się w marcu – mówi generał broni Lech Majewski.
Tradycyjnie za jeden z bloków w programie Air Show będzie odpowiedzialny Aeroklub Polski. – Chcemy przede wszystkim zwrócić uwagę na bogate spectrum naszej działalności. Chcielibyśmy pokazać w programie bardzo różne kategorie lotnictwa sportowego. Chcemy także by w radomskim Air Show zaprezentowali się nasi najlepsi piloci – mówi Włodzimierz Skalik, prezes Aeroklubu Polskiego.

Air Show w Radomiu odbywa się nieprzerwanie od 2000 roku. Tegoroczna edycja będzie dziesiątą zorganizowaną na lotnisku na Sadkowie. – Strona wojskowa jest bardzo ważnym partnerem przy organizacji Air Show. Mam nadzieję, że w przyszłości to partnerstwo przełoży się na coraz lepszą organizację Air Show i coraz poważniejszą promocję Radomia poprzez Air Show – dodaje Radosław Witkowski.
Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2015 odbędą się 22 i 23 sierpnia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej