Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Centrum dystrybucji w zagłębiu paprykowym

sobota, 27 czerwiec 2015 14:45
Dział: Wiadomości
Autor 

Centrum Dystrybucji Przetwórstwa Rolnego już wkrótce zostanie otwarte w Słowikowie koło Przytyka. Centrum zacznie ułatwi życie plantatorów. Przede wszystkim papryki.

Przytyk i jego okolice to paprykowe zagłębie. Jedno z największych w Europie. Z myślą o rolnikach w Słowikowie koło Przytyka wybudowano Centrum Dystrybucji Przetwórstwa Rolnego. Budowa centrum trwała 6 miesięcy. - Użytkownicy będą mieli do dyspozycji dwie wiaty po 1200 metrów kwadratowych, rampę załadowczą i boks załadowczy, a także nowoczesny budynek socjalny – wylicza Dorota Paszkowska, przedstawiciel wykonawcy inwestycji. Centrum znacznie ułatwi życie okolicznym rolnikom. Nie będą musieli jechać z towarem do miejscowości oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od ich gospodarstw. - Łatwiej jest sprzedać na miejscu niż jechać do Warszawy, na Broniszew, czy do Radomia – mówi jeden z plantatorów. Władze Mazowsza i Przytyka nie zamierzają poprzestać na centrum dystrybucji. - Będziemy chcieli zrealizować II etap, pokusić się o budowę przetwórstwa i chłodni, tak aby inwestycja była bardziej innowacyjna i otwarta na producentów papryki przede wszystkim, ale też i innych plantatorów – mówi Dariusz Wołczyński, wójt gminy Przytyk. Zapowiadany, II etap inwestycji jest bardzo wyczekiwany przez mieszkańców. Liczą że jego realizacja da w tym regionie nowe miejsca pracy. - Centrum dystrybucji to bardzo dobra inwestycja, ale byłoby wspaniale jakby udało się z tym przetwórstwem. To bardzo tu potrzebne – mówi jedna z mieszkanek regionu. Budowa Centrum Dystrybucji Przetwórstwa Rolnego kosztowała 8 milionów złotych. 85 % tej kwoty pokryła Unia Europejska. Obiekt jest już po odbiorach technicznych. Oficjalne otwarcie zaplanowano na połowę sierpnia tego roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Chińczycy zainteresowani papryką z Przytyka

  Chińscy przedsiębiorcy zainteresowali się papryką hodowaną w Przytyku koło Radomia. W Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie podpisano list intencyjny dotyczący współpracy gminy Przytyk z chińską spółką Chinpol Trade.

 • Akcja odblaski od WORD w Przytyku

  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego prowadzi akcję dotyczącą bezpieczeństwa poruszania się poza miastem. Kolejne z serii spotkań odbyło się w szkole podstawowej w Przytyku.

 • Po targach papryki. Zbiory dobre, ale cena za niska

  W strugach deszczu, ale jednak w Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa rolnego w Słowikowie odbyły się Ogólnopolskie Targi Papryki. Mimo wiosennych przymrozków, tegoroczne zbiory są dobre – mówili obecni na targach hodowcy. Problemem jest jednak cena.

 • Nielegalna plantacja zlikwidowana

  Ponad 100 kg suszu marihuany o wartości ok. 7 mln. złotych zabezpieczyli mazowieccy policjanci podczas akcji likwidacji plantacji konopi indyjskich pod Przytykiem. O szczegółach mówi nadkomisarz Alicja Śledziona z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej