Dzisiaj jest: 29 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Sieć wi-fi i szybki internet dla szkoły

sobota, 27 czerwiec 2015 14:40
Dział: Wiadomości
Autor 

Publiczne Gimnazjum nr 11 odebrało swoją nagrodę, zdobytą w konkursie Kocham cię Szkoło. Nagrodą jest sieć wi-fi, choć w tym wypadku będzie to raczej rozszerzenie możliwości całego szkolnego internetu.

Wygrali kilka dni temu, teraz odebrali nagrodę. Sam konkurs wspominają już nostalgiczne. - Przygotowywaliśmy się bardziej z historii Radomia, ze Zintegrowanego Systemu Zarządzania Oświatą. Nie spodziewaliśmy się tego, że będzie taki szerszy wachlarz pytań – mówi Beata Rojek, dyrektorka Publicznego Gimnazjum nr 11. Pani Beata jest dumna ze swojej drużyny, bo to dzięki nim szkoła wypadła tak dobrze. A w drużynie byli Aleksandra Snopek oraz Dariusz Reszke. Oni także dostali nagrody. Wysokość tych nagród zaskoczyła kolegów z klasy Oli. - W ogóle byli zdziwieni że taka duża nagroda. Że laptopy dostaliśmy. Fajnie, bardzo fajnie – mówi Aleksandra Snopek, uczestniczka konkursu, przedstawicielka drużyny PG nr 11. Szkoła, jako zwycięzca konkursu, dostanie profesjonalna sieć Wi-Fi. Takie były zasady. Ale ponieważ w PG 11 sieć już jest, zatem.. istnieje możliwość pewnych korekt. Firma telekomunikacyjna sprawdzi to, co w szkole już jest i ten system rozbuduje. Jednocześnie prawdopodobnie zwiększy także prędkość internetu. Szkoła powinna być zadowolona. – Będzie zarówno sprawna sieć wi-fi jak i ultraszybkie łącze pozwalające na płynne korzystanie z tej sieci – zapewnia Tomasz Banaszek z firmy Unitel Media. Zadowoleni powinni być wszyscy użytkownicy szkolnej sieci. - Będzie służyło to i nauczycielom, i przede wszystkim uczniom – mówi Beata Rojek. Sieć będzie gotowa jeszcze w czasie wakacji. I to właśnie w tej szkole odbędzie się prawdopodobnie uroczysta, miejska inauguracja roku szkolnego we wrześniu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej