Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Stowarzyszenie Pokoleń na zamku

sobota, 27 czerwiec 2015 13:56
Dział: Wiadomości
Autor 

Doroczny zjazd Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń odbył się na Zamku w Szydłowcu. Zjazd był okazją do wręczenia nagród, wyróżnień i podziękowań.

W jednej z sal wyremontowanego niedawno zamku w Szydłowcu rozpoczął się tegoroczny zjazd Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń. Przyjechali tu członkowie stowarzyszenia zarówno z kraju jak i z zagranicy. Zjazd otworzył występ chóru Szydłowca „Gaudium Canti”. Ale zjazd to nie tylko występy artystyczne, ale też i okazja do podziękowań i wręczenia nagród, wyróżnień za działalność dla przedstawicieli świata kultury czy biznesu, którzy są także członkami stowarzyszenia. W tym roku wyróżnieni otrzymali gratulacje od biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Odznaczenia wręczyły też władze Mazowsza. Medal Pro Masovia otrzymała dyrektorka Szydłowieckiego Centrum Kultury – Małgorzata Bernatek. Wicemarszałek Leszek Ruszczyk wręczył też wyróżnienia, między innymi dla prezes stowarzyszenia Grażyny Łuby. Swoje nagrody przyznało także samo Radomskie Stowarzyszenie Pokoleń – to kryształowe kule. W tym roku trafiły do przedstawicieli ze świata kultury, nauki i biznesu. Wyróżnieni zostali między innymi reprezentanci telewizji Dami. Radomskie Stowarzyszenie Pokoleń to – co podkreśla jego prezes – organizacja apolityczna, zrzeszająca radomian działających w kulturze, biznesie i świecie nauki. Stowarzyszenie działa przede wszystkim na rzecz propagowania tradycji. Organizuje konkursy naukowe, artystyczne i muzyczne, jak również cykle wykładów. Radomskie Stowarzyszenie Pokoleń działa od ponad 20 lat.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Cyfrowe światy w Bibliotece Publicznej

  „Cyfrowe Światy” Piotra Sokołowskiego można obejrzeć w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wystawa otworzyła artystyczny sezon Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń.

 • Wypadek busa. 10 osób w szpitalu

   

  10 osób zostało przewiezionych do szpitali po wypadku, do którego doszło w miejscowości Barak w powiecie szydłowieckim. Bus kursowy relacji Szydłowiec - Skarżysko zderzył się z samochodem osobowym.

 • Wypadek busa. 10 osób w szpitalu
 • Indiańska Droga Sat-Okha w pobliżu Radomia

  Indiańska Droga Sat-Okha - tak będzie się nazywał odcinek ekspresowej "siódemki", który biegnie wzdłuż granicy Szydłowca. Decyzję podjęli radni Szydłowca, którzy liczą, że sława Indianina przyciągnie turystów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej