Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Mural na 40. rocznicę Czerwca '76

piątek, 26 czerwiec 2015 15:44
Dział: Wiadomości
Autor 

Będzie konkurs na mural upamiętniający 40. rocznicę wydarzeń Czerwca'76. W ten sposób władze miasta chcą zainteresować historią Radomia młodych mieszkańców.

Na ścianie bloku przy ulicy Żeromskiego 74, tuż przy pomniku Czerwca'76 ma powstać mural „Zaczęło się w czerwcu '76 roku” upamiętniający 40. rocznicę wydarzeń. Konkurs już wkrótce ogłosi prezydent Radomia. - Uważam, że obchody radomskiego Czerwca'76 powinny zainteresować młode pokolenie. Mural powinien spełnić tę funkcję – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Zwycięzca konkursu otrzyma w nagrodę 5 tysięcy złotych. A nadesłane na konkurs koncepcje ma oceniać Edward Dwurnik. - Jesteśmy przekonani, że konkurs będzie atrakcyjny ze względu na osobę pana Dwurnika, który jest kronikarzem polskich buntów i osobą rozpoznawalną jeśli chodzi o malarstwo monumentalne – twierdzi Mateusz Tyczyński, p.o. dyrektora kancelarii prezydenta. Prezydent zapowiedział, że już wkrótce powoła komitety honorowy i organizacyjny obchodów 40. rocznicy wydarzeń radomskiego Czerwca'76. Mural ma być gotowy na tę właśnie okoliczność.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomianie uczcili 42 rocznicę Czerwca'76

  Od piątku trwają w Radomiu obchody 42 rocznicy Protestu Robotniczego Czerwiec'76. Obchody rozpoczęło widowisko muzyczne „Radomski Czerwiec Wolności”.

 • Na sportowo dla bohaterów Czerwca'76

  Sportowe imprezy to już stały punkt programu obchodów rocznicy wydarzeń czerwcowych w Radomiu. W tym roku odbyły się półmaraton i gala boksu amatorskiego.

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej