Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim

Sprawa Portu Lotniczego wraca na sesję.

piątek, 27 luty 2015 18:31
Dział: Wiadomości
Autor 

Wnioskodawcy liczą, że uda się odtajnić wiele dokumentów, w tym finansowych. Radni chcą też wyjaśnić pojawiające się zarzuty o niegospodarność.

Pod wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej podpisała się już wymagana liczba radnych. Zwołanie sesji to kwestia najbliższych kilkunastu dni. Podczas konferencji prasowej Radomian Razem i Radomskiego Samorządu Obywatelskiego Kazimierz Woźniak poinformował o programie obrad. - Chcemy wyjaśnić kiedy i kto podjął decyzję o utworzeniu portu lotniczego o takiej wielkości. Skąd wzięły się prognozy, że z radomskiego lotniska skorzysta półtora miliona osób. Liczymy, że wreszcie uda się odtajnić niektóre dokumenty – mówi Kazimierz Woźniak, radny Radomian Razem.
Radni chcą też zająć się pogłoskami o niegospodarności w działaniu Portu Lotniczego. - Docierają do nas informacje, że niektóre wyjazdy do odległych nawet krajów odbywały się niby to na targi lotnicze. A tak naprawdę żadnych targów tam nie było – mówi Kazimierz Woźniak. - To może stać się podstawą zawiadomienia prokuratury.
Kazimierz Woźniak podkreślił, że radni muszą poznać koszty budowy poszczególnych etapów portu lotniczego. Domagać się też będą przedstawienia planów rozwoju lotniska wraz sytuacją finansową firmy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Bezpartyjna koalicja pod szyldem „Bezpartyjni Radomianie”

  Bezpartyjni Radomianie – pod takim szyldem - jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – wystartuje w tegorocznych wyborach samorządowych, koalicja radomskich stowarzyszeń bezpartyjnych. Kandydata koalicji na prezydenta Radomia poznamy najprawdopodobniej w czerwcu.

 • Bezpartyjni pójdą razem do wyborów

  To już pewne. Cztery bezpartyjne stowarzyszenia w Radomiu: Wspólnota Samorządowa, Radomianie razem, Radomski Samorząd Obywatelski i Bezpartyjni Radom, pójdą razem do wyborów samorządowych i wystawią wspólnego kandydata na prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej