Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Zmiany na radiologii

wtorek, 23 czerwiec 2015 17:38
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomska firma Polmedic będzie wykonywała badania radiologiczne dla szpitala na Józefowie. Lecznica musiała wybrać nowego usługodawcę, bo poprzednia firma wypowiedziała umowę.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny zawarł umowę z firmą zewnętrzną - Euromedic na wykonywanie usług radiologicznych po tym jak jesienią ubiegłego roku z pracy na oddziale radiologii odeszli lekarze, którzy nie przyjęli nowych warunków pracy. Ale firma Euromedic kilka miesięcy po podpisaniu umowy, wypowiedziała ją lecznicy. - Jest taki zapis w umowie, że jeżeli ze względów finansowych umowa nie jest korzystna dla którejś za stron to ma prawo wypowiedzieć. Widocznie z tego powodu - komentuje Luiza Staszewska, prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Szpital musiał poszukać nowego wykonawcy. Czas miał do końca lipca, bo w tym dniu upływa okres wypowiedzenia firmy Euromedic. Lecznica ogłosiła nowy konkurs na wykonywanie badań radiologicznych. Zgłosiły się dwie firmy. - Dotychczasowa Euromedic i lokalna, radomska firma Polmedic – wylicza Luiza Staszewska. - Ponieważ różnica w cenie była znaczna, bo 3 miliony złotych, wygrała firma Polmedic – dodaje prezes. Jak przekonuje Luiza Staszewska, zmiana usługodawcy nie niesie żadnych zmian dla pacjentów. Zapłata dla firmy Polmedic będzie uzależniona – tak jak w poprzednim przypadku – od ilości wykonywanych badań. Ale kwoty na jaką podpisano umowę prezes szpitala nie ujawnia: - Niech to zostanie tajemnicą handlową spółki – mówi. Umowę podpisano na 3 lata.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej