Dzisiaj jest: 10 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Coraz starsi ojcowie

wtorek, 23 czerwiec 2015 17:21
Dział: Wiadomości
Autor 

23 czerwca to Dzień Ojca. Jak wynika ze statystyk, mężczyźni na Mazowszu na zostanie tatą decydują się w coraz późniejszym weku.

Zostać tatą. Mężczyźni na Mazowszu taką decyzję podejmują w coraz późniejszym weku. Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, w roku ubiegłym najwięcej tatusiów pojawiło się wśród mężczyzn w wieku 30 – 34 lata, ale w porównaniu do roku 2013 najbardziej wzrósł odsetek mężczyzn, którzy zostali ojcami w wieku 40-44 lata. Ciekawostką może być fakt, że ponad 50 mężczyzn w województwie mazowieckim zostało ojcami w wieku 60 lat i więcej (w porównaniu do 2013 r. to wzrost o ponad 58 %). Spadła natomiast liczba mężczyzn, którzy zostali ojcami w bardzo młodym wieku, czyli 19 lat i mniej. W 2014 r. prawie 20% ojców nie pozostawało w związku małżeńskim z matką dziecka. Po rozwodzie zaledwie 3% ojcom powierzono opiekę nad dziećmi. Jak podaje GUS, mężczyźni znacznie częściej korzystają z urlopu ojcowskiego niż rodzicielskiego. W 2014 r. 31,5 tys. mężczyzn skorzystało z urlopu ojcowskiego, a 1,3 tys. z urlopu rodzicielskiego.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej