Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

PiS chce niższej opłaty

poniedziałek, 22 czerwiec 2015 17:40
Dział: Wiadomości
Autor 

Obniżenia opłaty adiacenckiej chce klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Projekt uchwały przekazano do przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomiu.

Opłata adiacencka to opłata, którą ponoszą właściciele lub użytkownicy wieczyści nieruchomości w momencie, kiedy wzrasta wartość tej nieruchomości. Czyli na przykład wtedy, gdy przy nieruchomości wyremontowano lub wybudowano drogę, położono nowe instalacje wodno-kanalizacyjne, zainstalowano oświetlenie. Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radomiu chce, aby opłata adiacencka w Radomiu została obniżona. - Zgłaszają się do nas mieszkańcy Radomia, którzy skarżą się na to, że zakładają komitety budowy dróg, wykładają własne środki, dokładają się do remontów, a potem dostają od miasta kwit z opłatą od wzrostu wartości tej nieruchomości – mówi Jakub Kowalski, radny PiS w Radomiu. Klub radnych PiS proponuje obniżenie opłaty adiacenckiej z 30 % do 20 % wzrostu wartości działki. Projekt uchwały złożono już do przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomiu. W 2012 roku rada miasta przegłosowała obniżkę opłaty z 50% do 30 % wzrostu wartości działki. Zdaniem Prawa i Sprawiedliwości potrzebna jest kolejna obniżka bo – jak mówi Andrzej Kosztowniak, dziś radny PiS, a w 2012 roku – prezydent Radomia – zapisy prawne, dotyczące opłaty są niedoskonałe. - Trudno „karać” kogoś za to, że wyłożył własne pieniądze na poprawę warunków życia. Te osoby, które mają dostęp do nowej infrastruktury muszą zapłacić dodatkową opłatę – mówi Andrzej Kosztowniak, radny PiS. Ale niższa opłata to niższe wpływy do budżetu Radomia. O ile? Tego radni – jak mówią – nie wyliczyli. Skierowali natomiast projekt uchwały do urzędu miejskiego i czekają na wyliczenia magistratu. Jeśli rada miejska zgodzi się na obniżki, to zaczną one obowiązywać od pierwszego dnia miesiąca po opublikowaniu uchwały, czyli po wejściu jej w życie. Pod projektem uchwały dotyczącej obniżki opłaty adiacenckiej podpisali się radni PiS i radny SLD Jan Pszczoła.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Premier RP spotkał się z radomianami. Padło kilka obietnic

  Kontrakt na pół miliarda złotych dla Fabryki Broni na zakup karabinka „Grot”, około 300 milionów złotych na rozbudowę, modernizację i wydzielenia zakładu w Pionkach jako samodzielnego zakładu przemysłowo-obronnego i przyśpieszenie budowy drogi ekspresowej S7 – takie obietnice złożył przebywając w piątek w Radomiu, premier Mateusz Morawiecki. Wbrew oczekiwaniom premier na ogłosił nazwiska kandydata PiS na prezydenta w nadchodzących wyborach samorządowych.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej