Dzisiaj jest: 26 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł

Nagrody dla najlepszych uczniów

sobota, 20 czerwiec 2015 13:35
Dział: Wiadomości
Autor 

Laureaci olimpiad i konkursów przedmiotowych z radomskich szkół otrzymali wyróżnienia od władz miasta. Na liście nagrodzonych znalazło się prawie 30 osób z 12 placówek.

Spotkanie z najlepszymi uczniami odbyło się w sali Pałacu Ślubów, gdzie zwykle obradują rajcy miejscy. W pewnym sensie uroczystość miała symboliczny wydźwięk. Bo przecież ci młodzi ludzie w przyszłości mogą stanowić elitę miasta. Już teraz lista ich osiągnięć budzi uznanie.

- Przede wszystkim spełniło się moje marzenie. Wyleciałem do Stanów i Zjednoczonych i zagrałem w Carnegie Hall, najsłynniejszej sali koncertowej świata. Każdy muzyk o tym marzy. Było to mozliwe dzięki wygranej w American Protege – mówi Bartosz Kołsut, uczeń ZS Muzycznych.

Nagrodzona młodzież to laureaci olimpiad i różnych konkursów o wymiarze ogólnopolskim. Po prostu nie w każdej dziedzinie są tzw. olimpiady. Na przykład Damian Zakrzewski wziął udział w Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”, któremu patronował MEN.

- Przedstawiłem kirkut w Szydłowcu. Przygotowałem prezentację multimedialną. Wygrałem na szczeblu regionalnym , potem zostałem laureatem na poziomie krajowym - mówi Damian Zakrzewski z Zespołu Szkół Budowlanych.

Gratulacje młodzieży składali wiceprezydent Karol Semik i przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik.

- Jak widać mamy w Radomiu wiele zdolnej młodzieży. Osiąga ona sukcesy na szczeblu krajiowym, a nawet międzynarodowym – podkreśla Dariusz Wójcik.

Najwięcej laureatów, bo aż dziewięcioro, reprezentowało VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego. Ale najwięcej sukcesów w urzędowym wykazie widniało przy akordeoniście Bartoszu Kołsucie. Młody muzyk uczył się przez 12 lat w radomskiej szkole muzycznej i oczywiście swoją przyszłość wiąże z muzyką.

- Wróciłem ze wstępnym egzaminów na Uniwersytet Muzyczny w Warszawie. Na szczęście wszystko poszło dobrze – mówi Bartosz Kołsut. - Na razie nie ma mowy o odpoczynku. Cały czas ćwiczę, czekają mnie koncerty.

Z kolei krajowy konkurs „Poznajemy Ojcowiznę” to okazja do poznania lokalnej historii. Zdaniem Damiana Zakrzewskiego dzieje Radomia są powodem do dumy dla jego mieszkańców.

Wyróżnienia otrzymali też opiekunowie laureatów. Bo przecież ich rola w edukacji jest nie do przecenienia.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • „Świeć z Energą” przekazuje sprzęt AGD dla radomian

  Cztery działające w Radomiu organizacje pozarządowe, otrzymały sprzęt AGD, który Radom wygrał w konkursie „Świeć z Energą”. W rywalizacji na najładniejszą iluminację świąteczną, Radom na Mazowszu był bezkonkurencyjny. W skali ogólnopolskiej zajął 8 miejsce.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej