Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Sprawdź, zanim wyślesz dziecko na kolonie

sobota, 20 czerwiec 2015 13:05
Dział: Wiadomości
Autor 

Kolonie to jedne z popularniejszych form wypoczynku w wakacje. Żeby jednak kolonia była udana, to musi być legalna. Dlatego zanim wyślemy dziecko na kolonie, sprawdźmy organizatora – apeluje dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu.

W lesie, nad jeziorem, nad morzem czy w górach? Kolonie wakacyjne dla dzieci organizowane są w atrakcyjnych miejscach. Rodziców kuszą liczne oferty. Ważne jednak żeby dokonać dobrego wyboru. A dobry wybór to kolonia zorganizowana zgodnie z prawem, której organizator ma zaświadczenie o wpisie do ewidencji kuratora – mówi Włodzimierz Wolski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej Radomiu. - Zaświadczenie jest potwierdzeniem standardów koloni. To znaczy, że dzieci na tej koloni mają właściwą opiekę osób wykwalifikowanych, że obiekt spełnia standardy, że jest bezpiecznie – twierdzi dyrektor.

Sprawdzenie zaświadczenia nie jest skomplikowane. Wystarczy, że rodzic wejdzie na stronę internetową Ministerstwa Edukacji Narodowej, w zakładkę 'wypoczynek'. Następnie należy kliknąć link 'rejestracja wypoczynku', a potem w 'bazę wypoczynku'. Tu trzeba wpisać dane organizatora. Wówczas system pokazuje czy dana kolonia została zarejestrowana, czy też nie. - Ja przestrzegam rodziców przed wysłaniem dzieci na kolonie bez zaświadczenia, bo takie kolonie są nielegalne, nie wiadomo kto się dziećmi opiekuje - mówi Włodzimierz Wolski. - Z praktyki wiem, że to potem rodzi sporo problemów, a przecież chodzi o to żeby dzieci wypoczywające na wakacjach były bezpieczne – dodaje dyrektor.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Dzieci z Łotwy na wakacjach pod Radomiem

    Prawie 40-cioro dzieci z łotewskiego Daugavpils przyjechało do ośrodka Emaus w Turnie pod Białobrzegami. Organizatorem ich pobytu jest Caritas Diecezji Radomskiej.

  • Wypoczną za darmo. Kolonie dla potrzebujących

    Mimo że rano obficie ich skropiło, to nikt nie narzekał. Bo to przecież był dzień wyjazdu na wymarzony wypoczynek. 60 dzieci wyjechało na pierwszy turnus kolonii organizowanych przez radomskie TPD.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej