Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert

Konsultacje dobiegły końca

czwartek, 18 czerwiec 2015 16:39
Dział: Wiadomości
Autor 

Prawie 300 ankiet złożyli mieszkańcy Radomia podczas konsultacji w sprawie wprowadzenia zmian w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Traugutta, Narutowicza i Moniuszki.

 

Projekt zmian na skrzyżowaniu ulic Narutowicza, Moniuszki i Traugutta wywołał spore zainteresowanie radomian. Efektem jest prawie 300 ankiet, które złożono podczas konsultacji dotyczących zmian w tym rejonie miasta. - Te konsultacje pozwolą nam wyciągnąć opinie na temat tego, czego faktycznie oczekują mieszkańcy i zorganizować taki układ komunikacyjny, który będzie odpowiadał ich potrzebom – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Najważniejsze zmiany w rejonie skrzyżowania ulic Traugutta, Narutowicza i Moniuszki miałyby polegać na wydłużeniu pasa ruchu do skrętu w lewo w ulicę Kościuszki. Ponadto planowana jest likwidacja jednego z przejść dla pieszych na ulicy Narutowicza, obniżenie krawężników przy wszystkich przejściach dla pieszych w tym rejonie do poziomu jezdni, uruchomienie dwóch nowych przystanków przy ulicy Traugutta oraz wyznaczenie ścieżki rowerowej pomiędzy ulicą Jaracza a ulicą Narutowicza. - W ciągu miesiąca otrzymamy z wydziału, który prowadził konsultacje, kompletny raport pokonsultacyjny. Będziemy wspólnie z MZDiK go analizować i nanosić poprawki na nasz projekt, jeżeli takowe będą konieczne – dodaje wiceprezydent Frysztak. Władze Radomia deklarują, że jeszcze w tym roku układ komunikacyjny w rejonie ulic Narutowicza, Moniuszki i Traugutta ulegnie zmianie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ulica Narutowicza nie zostanie zwężona

  Prezydent Radosław Witkowski przychylił się do wniosku radnych, żeby Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wycofał się z przebudowy tej ulicy.

 • Jaka ulica Narutowicza? Ruszają konsultacje

  W sobotę 14 października rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące planów przebudowy ulicy Narutowicza. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przygotował dwa warianty przebudowy tej ulicy.

 • Początek konsultacji, początek dyskusji

  Kilkadziesiąt ankiet, wiele wniosków i dyskusje, nieraz dość ostre – to efekt pierwszego spotkania w ramach konsultacji na temat zagospodarowania osiedla XV-Lecie. Kolejne spotkanie już w sobotę.

 • Przebudowa skrzyżowania zakończona

  Dobiegła końca przebudowa jednego z najruchliwszych skrzyżowań w Radomiu: ulic Narutowicza i Traugutta. Prace, które wykonała firma Interbud, kosztowały ponad 570 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej