Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Dyzio marzyciel patrzy ze ściany

czwartek, 03 maj 2018 15:22
Dział: Wiadomości
Autor 

Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomianka tworzy piękny mural

  Na jednej ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu, powstaje kolorowy mural. Maluj go Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Murale jak biżuteria

  Czy w Radomiu potrzebne są murale? A jeżeli tak to w jakiej formie i gdzie powinny powstać? To tylko przykłady pytań, na które próbowali odpowiedzieć uczestnicy debaty w radomskiej „Łaźni”.

 • Komiks na murze

  W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia można oglądać nowy mural. Tym razem to fragment komiksu, którego autorem jest Marcin Podolec.

 • Konkurs na murale unieważniony

  Radomska „Łaźnia” unieważniła konkurs na patriotyczne murale, które miały powstać na dwóch kamienicach w mieście. Na konkurs wpłynęła tylko jedna praca. W ocenie jury miała niski poziom artystyczny.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej