Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

Granitowe Tulipany dla najlepszych

sobota, 13 czerwiec 2015 18:17
Dział: Wiadomości
Autor 

Podcza uroczystej Gali Biznesu wręczono w piątek "Granitowe Tulipany". W ten sposób już po raz 19. uhonorowano najlepsze firmy, ich wyroby i inwestycje oraz instytucje, które wspierają rozwój przedsiębiorczości w regionie południowego Mazowsza.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych „Granitowe Tulipany” są nie tylko nagrodą w konkursie. To także symbol i potwierdzenie dobrej jakości, solidności i efektywności przedsiębiorców. Organizatorem imprezy była Izba Przemysłowo Hadlowa Ziemi Radomskiej. W kategorii Mikrofirma Roku kamienny kwiat trafił do przedsiębiorstwa Realash Cosmetics Sp. z o.o. z Radomia. – Bardzo miło jest stać tutaj w tym miejscu tym bardziej, że jesteśmy firmą, która tak naprawdę dopiero debiutuje na rynku i w tak krótkim czasie osiągnęła tyle sukcesów – mówi odbierając nagrodę Anita Dobrzycka z Realash Cosmetics Sp. z o.o Nagroda w kategorii Mała Firma Roku trafiła do rąk właściciela firmy Lemich z Parznic. – Pierwszy raz zostaliśmy wyróżnieni. Cieszymy się. Chciałem podziękować kapitule, która ostrzegła nasze działania, naszą firmę – mówił Michał Romanowicz z firmy Lemich Kooperacja Przemysłowa i Wykonawstwo. Konkurs od lat pokazuje pozytywną stronę gospodarki i to, że w regionie nie brakuje dobrych przykładów działalności gospodarczej. Takich jak np. firma FIFOR Polska, której Granitowego Tulipana przyznano w kategorii Firma Roku wśród firm średniej wielkości. – Szukaliśmy miejsca w centralnej Polsce, przyjechaliśy do Radomia, spotkaliśmy się z przedstawicielami Urzędu Miejskiego i od tamtego spotkania byliśmy pewni, że to jest miejsce dla nas – mówi Nicolaos Koskiniotis z FIFOR Polska sp. z o.o. Aż dwa wyróżnienia i dwa Granitowe Tulipany trafiły do Fabryki Broni Łucznik Radom. Firma otrzymała je w kategorii Inwestycja Technologiczna Roku za budynek swojej siedziby oraz w kategorii Produkt Roku za Modułowy System Broni Strzeleckiej MSBS. – To jest produkt, który jest obwarowany sześcioma patentami światowymi, 23 zastrzeżeniami przemysłowymi i a bazie tego wyrobu powstają kolejne – mówi Andzrej Arczewski z Fabryki Broni Łucznik Radom. W w kategorii Produkt Roku były wręczone ex aequo dwie statuetki. Druga przyznana została za produkt „CNC Foot Insole”- innowacyjne indywidualne wkładki ortopedyczne, projektowane komputerowo, wykonane techniką frezowania w materiale wielowarstwowym" firmy KOORDYNACJA Mariusz Strzecha. Jak przekonywał podczas gali pan Mariusz, tylko 5% osób ma symetrycznie zbudowane stopy lewą i prawą. A 100% butów – to pary symetryczne. Stopy to fundament ciała i pora uświadamiać o ich roli. Jako Inwestycja Infrastrukturalna Roku docenione zostało Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia". Za Debiutanta Roku uznano Klub Euforia z Iłży, a tytuł Przyjazny dla Biznesu trafił do Wydziału Mechanicznego UTH w Radomiu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej