Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Starostwo kontra magistrat. Nadal bez porozumienia

piątek, 12 czerwiec 2015 18:23
Dział: Wiadomości
Autor 

Nadal barak porozumienia między Starostwem Powiatowym w Radomiu, a Urzędem Miejskim w sprawie finansowania Powiatowego Urzędu Pracy. Strony sporu deklarują, że takie porozumienie jest możliwe i może do niego dojść w przyszłym tygodniu.

 

Do podpisania ugody między Starostwem Powiatowym, a Urzędem Miejskim może dojść w przyszłym tygodniu – zadeklarował podczas konferencji prasowej starosta radomski Mirosław Ślifirczyk. Na razie jednak nie podał żadnych szczegółów, mówiąc jedynie, że negocjacje trwają. – Ja mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu zaproszę państwa na konferencję, która zwieńczy sukcesem te rozmowy, dlatego że jesteśmy blisko porozumienia, i że wtedy powiemy państwu już o szczegółach tego porozumienia – mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski. Zakończenie negocjacji z powiatem zapowiadają też przedstawiciele Urzędu Miejskiego. Na razie wiceprezydent Anna Białkowska zdradza tyle, że planowane na przyszły tydzień porozumienie ma być podpisane na okres roku. – Starostwo jest skłonne zejść z kwoty prawie 7 milionów złotych. Powiem tylko tyle, że mamy informacje, że chodzi o kwotę 220 tys zł. Na jakiej kwocie ostatecznie się to zakończy? Nie wiem - mówi Anna Białkowska, wiceprezydent Radomia. Starostwo i Urząd Miejski mieli finansować radomski PUP proporcjonalnie do liczby mieszkańców. Czyli miasto Radom miało finansować jego funkcjonowanie w 60 procentach, a Powiat w 40. W latach 2013-2014 gmina Radom wpłacała mniej niż chciał powiat. Negocjacje nie przyniosły rezultatu i sprawa trafiła do sądu. Kilka tygodni temu Naczelny Sąd Administracyjny uchylił orzeczenie wojewódzkiego sądu administracyjnego z 2013 roku, które przyznawało rację gminie Radom.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • XIII Radomskie Targi Pracy

  Pracodawcy mają kłopot ze znalezieniem pracowników o wykształceniu technicznym. Poszukujący chcieliby pracę dobrze płatną, żeby nie martwić się o jutro. Dziś odbyły się XIII Radomskie Targi Pracy.

 • Bezrobocie wciąż spada. W kwietniu rekord?

  W Radomiu i powiecie maleje bezrobocie – wynika ze statystyk Powiatowego Urzędu Pracy. Zdaniem dyrektora PUP, to zasługa m.in. dobrej koniunktury. W kwietniu bezrobocie może być rekordowo niskie.

 • Szkolenie to szansa na pracę

  Powiatowy Urząd Pracy ma pieniądze na szkolenie pracodawców i pracowników. Można już składać wnioski o dotacje. Środki na ten cel pochodzą z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

 • Dyrektor PUP: „Bezrobotnym nie chce się pracować”

  To był dobry rok – ocenia dyrektor urzędu pracy w Radomiu. Stopa bezrobocia jest najniższa w historii i zapowiada się, że tendencja spadkowa nadal się utrzyma. Teraz to pracodawcom może być trudniej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej