Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol

Jest prognoza, będzie program

piątek, 12 czerwiec 2015 18:12
Dział: Wiadomości
Autor 

Powstaje rządowy program budowy dróg krajowych. Rzecz dotyczy m.in. Radomia. Ale zanim ruszą inwestycje przedstawiciele władzy sprawdzają, co o całej sprawie sadzą m.in. lokalne społeczności. Pytania i wnioski może składać każdy.

 

Program budowy dróg krajowych obejmuje inwestycje planowane na lata 2014-2023. Ma to związek z tzw. drugą perspektywą finansową Unii Europejskiej, czyli dotacjami unijnymi dla Polski na wspomniane lata. Aby powstał program konieczne było opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko. Opracowanie takiej prognozy Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju powierzyło Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. I właśnie jej przedstawiciele gościli w Radomiu. Celem były konsultacje społeczne. - Organizujemy je po to, aby każdy mógł się wypowiedzieć na temat zapisów zawartych w prognozie – tłumaczy Stanisław Murakowski, naczelnik wydziału w GDDKiA. Dzięki realizacji programu ma być na drogach, nie tylko krajowych, bezpieczniej. Ale chodzi też o kwestie gospodarcze, czyli skrócenie dojazdu i lepszy dostęp do rynków. Czwarty cel programu spójność oznacza kontynuację już rozpoczętych budów. Radom to jeden z kilku punktów na trasie konsultacji,które prowadzą urzędnicy. Ich wizyta nie wywołała wielkiego zainteresowania. Ale zapytania można kierować nie tylko podczas takich spotkań. - Konsultacje trwają do 26 czerwca. Na naszej stronie internetowej zamieszczony jest tekst prognozy. Wnioski można składać drogą elektroniczną lub pocztową, ale też osobiście w siedzibie GDDKiA - mówi Stanisław Murakowski. Wspomnianym program obejmuje m.in. budowę odcinka trasy S 12 prowadzącej od Sulejowa poprzez Radom i Puławy do Kurowa.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Rząd uruchomił program rozwoju dróg lokalnych

  W kościele katolickim rozpoczął się Wielki Tydzień. Wstępem do niego była Niedziela Palmowa. Setki osób uczestniczyły w tradycyjnych obchodach Niedzieli Palmowej, które odbyły się w Muzeum Wsi Radomskiej. Była procesja z palmami do pól, kiermasz świąteczny i warsztaty zdobienia pisanek.

 • Byliśmy na budowie S7. Stan prac – ok. 60 %
  III kwartał 2018 roku. To data planowanego zakończenia budowy zachodniej obwodnicy Radomia w ciągu drogi krajowej S7. Dziś zajrzeliśmy na plac budowy. Prace zaawansowane są w mniej więcej 60%.
 • Powstanie Radomskie Centrum Kultury

  Radomski magistrat planuje ogłoszenie w przyszłym roku konkursu architektonicznego dotyczącego budowy Radomskiego Centrum Kultury. Nowy obiekt miałby powstać w ciągu 2-3 lat.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej