Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

ROK kończy sezon

piątek, 12 czerwiec 2015 17:30
Dział: Wiadomości
Autor 

Grecki saksofonista, nominowany dwukrotnie do nagrody Grammy, grecki folk, ale i lekki Mozart. To propozycja Radomskiej Orkiestry Kameralnej na – ostatni w tym sezonie artystycznym – koncert.

 

Jak zawsze, na dzień przed koncertem, odbyły się audycje umuzykalniające da dzieci organizowane przez Radomską Orkiestrę Kameralną. I jak zawsze dzieciom pokazywano w małym stopniu to, co jutro w całości obejrzy koncertowa publiczność. Tym razem w roli solisty – to rzadki obraz - wystąpi saksofonista. Zaproszenie orkiestry przyjął Theodore Kerkezos, którego płyty były dwukrotnie nominowane do nagrody Grammy. - Theodore Kerkezos to wybitny artysta, z wieloma osiągnięciami. Miałem przyjemność grać razem z nim i cypryjską orkiestrą. Pochodzenie artysty uzasadnia klimat tego koncertu - mówi Maciej Żółtowski, dyrektor Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Pierwszą część koncertu wypełni niemalże w całości grecka muzyka i gorący, południowy, przesycony folkiem klimat. - Będzie utwór Alkisa Baltasa „Love Song i Cretan Dance”, a także znany „Cretan Concertino” Mikisa Theodorakisa. W tym ostatnim utworze skład orkiestry zostanie powiększony. Usłyszymy między innymi dzwonki, ksylofon i inne instrumenty, które podkreślają folkowy walor kompozycji - mówi Maciej Żółtowski. Drugą część koncertu wypełni lekka muzyka Mozarta. Będą to „Divertimento D-dur” i „Serenata notturna”. Koncert na zakończenie sezonu artystycznego Radomskiej Orkiestry Kameralnej odbędzie się w sobotę. Początek – godzina 18.00.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Walentynki z Radomską Orkiestrą Kameralną

  Radomska Orkiestra Kameralna zaprosiła radomian na walentynkowy wieczór. W programie koncertu znalazły się muzyka celtycka i taneczne pokazy.

 • Romantyczny koncert i promocja książki w sobotę

  Klasycznie o miłości. Tak w skrócie można opisać najbliższy koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Będzie romantycznie, a w przerwie koncertu odbędzie się promocja wydawnictwa opowiadającego o historii orkiestr radomskich.

 • Prof. Penderecki w Radomiu. Jutro finał Arboretum

  Sześć utworów wykona podczas jutrzejszego finału konkursu Arboretum Radomska Orkiestra Kameralna. Zwycięzcę wybierze prof. Krzysztof Penderecki. Ale i publiczność będzie miała swój głos.

   

   

  W radomskiej szkole muzycznej trwają przygotowania do finału Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego K. Pendereckiego „Arboretum”. Finał już jutro. Radomska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Dawida Runtza wykona sześć kompozycji. - Każdy z tych utworów wymaga od orkiestry pełnego zaangażowania, od każdego z muzyków wysokich umiejętności technicznych. Są to utwory niezwykle trudne - mówi
  Dawid Runtz, dyrygent.

  Są to utwory wybrane przez jury I etapu za wszystkich zgłoszeń nadesłanych na konkurs, czyli spośród 110 partytur. - Są bardzo ciekawe fragmenty np. w jednym będziemy mogli usłyszeć fragment chorału Mikołaja z Radomia. Myślę że to będzie bardzo interesujące dla publiczności – dodaje Dawid Runtz.

  Zwycięzcę wybierze profesor Krzysztof Penderecki. Dla laureata przewidziano nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych. Zostanie przyznana także nagroda publiczności. Finał międzynarodowego konkursu Arboretum z udziałem prof. Pendereckiego odbędzie się w sali koncertowej szkoły muzycznej. Początek godz. 18.00.

   

 • Muzyczne „Kolory jesieni”

  Ma być paletą wszystkich barw kojarzących się z jesienią. Mowa o najbliższym koncercie Radomskiej Orkiestry Kameralnej, który zatytułowano „Kolory jesieni”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej