Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Targi Pracy w Pionkach

czwartek, 11 czerwiec 2015 16:35
Dział: Wiadomości
Autor 

Kilkaset ofert pracy, kilkudziesięciu wystawców. W Hali Sportowej w Pionkach odbyły się XI Targi Pracy. I choć były możliwością do znalezienia zatrudnienia, to młodzi ludzie najczęściej zamiast jej efektywnie szukać, mówili o wyjeździe za granicę.

 

Targi pracy przyciągnęły tłumy mieszkańców Pionek i okolicznych gmin. Sytuacja na tamtejszym rynku pracy nie jest łatwa. – Zarobki są nieadekwatne do tego żeby żyć w Pionkach. Dlatego mało ludzi znajduje tu jakieś zatrudnienie – mówi mieszkaniec Pionek. To samo mówią spotkani na targach młodzi ludzie. Wielu z nich planuje wyjazd za granicę. – Nie szukam tu pracy. Wolę wyjechać. Byłem na wakacjach i wolę tam pracować – mówi młody mieszkaniec Pionek. Targi pracy w Pionkach zgromadziły 20 pracodawców. Przygotowano około 350 ofert pracy. Były propozycje wymagające kwalifikacji, na przykład dla elektryków, automatyków czy mechaników, ale znaleźć można było także mniej wymagające propozycje zatrudnienia dla pracowników ochrony czy obsługi klienta przez telefon. – Takie średnie wynagrodzenie u nas w firmie to jest 2500 złotych brutto. To jest wyliczenie na podstawie zarobków konsultantów, którzy pracują u nas 168 godzin czyli na pełny etat – informuje Izabela Janicka, specjalista ds. rekrutacji. Chociaż bezrobocie, nie tylko w Pionkach ciągle jest wysokie, to jednak stopniowo maleje. Ale ze względu na wysokość zarobków ciągle jeszcze bardziej opłaca się być bezrobotnym niż podjąć zatrudnienie. – Różnica między możliwym do uzyskania wsparciem socjalnym, a płacą minimalną jest za mała. W związku z tym często spotykam się z opiniami, że nie opłaca się pracować - mówi Józef Bakuła, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. Targi Pracy w Pionkach zorganizowała tamtejsza filia Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Za tydzień targi wydawnictw regionalnych

  Koncert Renaty Przemyk, spotkania z autorami, warsztaty literackie. To tylko kilka propozycji przygotowanych na rozpoczynające się za tydzień VI Radomskie Targi Wydawnictw Regionalnych. Podczas targów wręczona zostanie Nagroda Literacka Miasta Radomia.

   

   

  Radomskie Targi Wydawnictw Regionalnych odbywają się co dwa lata, a prezentowane są na nich m.in. nowości wydawnicze związane z Radomiem i regionem. Książek powiązanych z miastem pojawia się coraz więcej. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu informuje, że na przestrzeni dwóch lat na rynku wydawniczym debiutuje średnio 200 – 250 regionalizmów. - Te książki ukazują się nie tylko w Radomiu, ale też w wielu miastach w całej Polsce – dodaje Anna Skubisz-Szymanowska, dyrektor MBP w Radomiu.

  Z wieloma będzie można się zapoznać podczas VI Radomskich Targów Wydawnictw Regionalnych, które odbędą się 5 i 6 grudnia w foyer sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej przy ul. Żeromskiego. Na targach swoją ofertę przedstawi 32 wystawców. - To instytucje miejskie, instytucje kultury, także instytucje działające na terenie byłego województwa radomskiego, to oficyny wydawnicze z Radomia i innych miast - wylicza Anna Skubisz-Szymanowska.

  Targom mają towarzyszyć różnorodne imprezy, m.in. pokazy czerpania papieru i bicie okolicznościowych żetonów. Będą warsztaty literackie i spotkania z autorami, zatem będzie możliwość zdobycia autografów. Pierwszego dnia targów odbędzie się wręczenie Nagrody Literackiej Miasta Radomia. Wieczór zwieńczy koncert Renaty Przemyk. Zainteresowani koncertem będą mogli odebrać bezpłatne wejściówki od 1 grudnia w bibliotece przy ul. Piłsudskiego, a także pierwszego dnia targów.

   

 • XIII Radomskie Targi Pracy

  Pracodawcy mają kłopot ze znalezieniem pracowników o wykształceniu technicznym. Poszukujący chcieliby pracę dobrze płatną, żeby nie martwić się o jutro. Dziś odbyły się XIII Radomskie Targi Pracy.

 • Bezrobocie wciąż spada. W kwietniu rekord?

  W Radomiu i powiecie maleje bezrobocie – wynika ze statystyk Powiatowego Urzędu Pracy. Zdaniem dyrektora PUP, to zasługa m.in. dobrej koniunktury. W kwietniu bezrobocie może być rekordowo niskie.

 • Więźniowie w Radomiu chcą pracować

   

  Praca jest - według badań – jedną z najlepszych form resocjalizacji osób skazanych za różnego rodzaju przestępstwa. W radomskim areszcie odpłatnie i nieodpłatnie pracuje ponad 430 osadzonych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej