Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Koniec papierowych „sieciówek”

środa, 10 czerwiec 2015 16:05
Dział: Wiadomości
Autor 

Okresowe bilety w wersji papierowej przechodzą do historii. Od 1 lipca Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wprowadza „sieciówki” w wersji elektronicznej zakodowane na Karcie Miejskiej.

Era papierowych biletów okresowych w radomskiej komunikacji miejskiej odchodzi do przeszłości. Będzie można je kupić tylko do końca czerwca. - Od 1 lipca będziemy je kodowali tylko i wyłącznie na Kartach Miejskich. To oznacza, że te osoby, które nie wyrobiły sobie jeszcze Karty Miejskiej, powinny się z tym pośpieszyć – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Likwidacja od 1 lipca papierowych „sieciówek” nie oznacza, że jednego dnia wycofane zostaną z obiegu wszystkie papierowe bilety tego typu. Jeśli ktoś kupi taki bilet na przykład jeszcze w czerwcu, to będzie on honorowany do dnia upływu jego ważności. Dopiero kolejny bilet „sieciowy” pasażer otrzyma już w wersji elektronicznej. Od 1 lipca także – jak informuje MZDiK – stanieją bilety sieciowe. Obecnie bilet miesięczny normalny na wszystkie linie kosztuje 88 złotych, zaś taki sam ulgowy - 44 złote. Od 1 lipca obie wersje będą tańsze i kosztować będą odpowiednio 80 i 40 złotych. Obniżka obejmie również ceny „sieciówek” dla posiadaczy Karty Rodzina Plus. Z 66 i 33 złotych na 60 i 30 złotych za bilety normalny i ulgowy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej