Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Wybierają ławników

środa, 10 czerwiec 2015 15:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Do 30 czerwca zgłaszać można kandydatów na ławników. Zgłoszenia przyjmowane są w Biurze Rady Miejskiej.

Łącznie wybranych ma zostać 127 ławników. Do Sądu Okręgowego 71 osób, a do Sądu Rejonowego 56. Ławnikiem może zostać obywatel polski cechujący się nieskazitelnym charakterem, który ukończył 30 lat, a nie przekroczył 70. Ponadto posiada co najmniej średnie wykształcenie i przynajmniej od roku mieszka bądź pracuje w miejscu kandydowania.

- Osoby mogą być zgłaszane przez związki zawodowe, organizacje społeczne, prezesów sądów. Wszelkie informacje na temat sposobu zgłaszania ławników można uzyskać w Biurze Rady Miejskiej w pokoju nr 9 – mówi Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.

Kandydatury na ławników zgłaszać można do 30 czerwca w Biurze Rady Miejskiej.

- Na poprzedniej sesji Rada Miejska wybrała komisję ds. wyboru ławników. Komisja sprawdzi pod względem formalnym wszystkie wnioski i przygotuje do zaopiniowania Radzie Miejskiej – wyjaśnia Dariusz Wójcik.

Ostatecznego wyboru ławników Rada Miejska w Radomiu dokona podczas sesji, która odbędzie się najpóźniej do końca października.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • Sąd unieważnił wyroki z PRL.

  Radomski sąd unieważnił dziś wyrok wydany przez PRL-owskie organy wobec Jerzego Stępnia. Jerzy Stępień, późniejszy przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego, skazany został za złożenie w 1988 roku kwiatów pod pomnikiem Czerwca '76. Wniosek o unieważnienie decyzji sprzed 30 lat złożył IPN.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej