Dzisiaj jest: 29 Stycznia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Fabryka Broni w Radomiu wymienia park maszynowy

sobota, 03 marzec 2018 15:45
Dział: Wiadomości
Autor 

Do czerwca tego roku radomski producent broni otrzyma centra frezerskie i tokarskie za ponad 50 milionów złotych. Wymiana maszyn ma związek z kontraktem na produkcję karabinków „Grot”.

 

17 nowoczesnych maszyn już dotarło do Fabryki Broni i wykorzystywanych jest przy produkcji. W sumie radomski producent broni zakupi 70 nowych maszyn. Ostatnie urządzenia zostaną zamontowane pod koniec tego roku. Fabryka Broni negocjuje także zakup kuźniarki. Bez niej nie może funkcjonować żadna fabryka broni. Kuźniarka ma dotrzeć do Radomia na przełomie 2018 i 2019 roku. Proces unowocześniania Fabryki Broni trwa od sierpnia ubiegłego roku. Pieniądze na wymianę parku maszynowego pochodzą z Banku Gospodarstwa Krajowego. Umowa kredytowa na ponad 81 milionów złotych została podpisana w sierpniu ubiegłego roku. Koszt całej inwestycji wraz z wkładem własnym fabryki wyniesie blisko 90,5 miliona złotych. Jednocześnie z wymianą maszyn Fabryka Broni zatrudnia nowych pracowników. Obecnie w zakładzie pracuje ponad 500 osób. Po modernizacji zakładu spółka chce zwiększyć zatrudnienie do około 600 pracowników. Wymiana parku maszynowego w Fabryce Broni ma związek z podpisanym we wrześniu kontraktem na dostawę 53 tysięcy karabinków MSBS „Grot” dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Wartość kontraktu to ponad 0,5 miliarda złotych. Pierwszy tysiąc sztuk karabinków
fabryka dostarczyła w ubiegłym roku.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomski „Grot” w Wojskach Obrony Terytorialnej

  W Warszawie odbyło się symboliczne przekazanie karabinka „Grot” Wojskom Obrony Terytorialnej. Do końca roku tysiąc karabinków „Grot” trafi do WOT-u. Całe zamówienia opiewa na 53 tysiące sztuk broni za kwotę 0,5 miliarda złotych.

 • Fabryka Broni w Radomiu wymienia park maszynowy

  Do czerwca przyszłego roku radomski producent broni otrzyma centra frezerskie i tokarskie za ponad 50 milionów złotych. Wymiana maszyn ma związek z kontraktem na produkcję karabinków „Grot”.

 • Legendarny pistolet VIS wraca do produkcji

  To przedwojenna konstrukcja, która do dziś cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Zwłaszcza miłośników militariów. W ubiegłym Fabryka Broni wypuściła kolekcjonerską wersję, teraz zapowiada regularną produkcję.

 • Dawne budynki Fabryki Broni nadal bez kupca

  Nie ma chętnych na zakup budynków dawnej fabryki Broni. Na drugi przetarg ogłoszony w maju przez Radomskie Centrum Innowacji i Technologii nie wpłynęła żadna oferta.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej