Dzisiaj jest: 31 Maja 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Petronela, Kamila
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

PO: liczymy na rozmowy merytoryczne, nie polityczne

piątek, 02 marzec 2018 17:23
Dział: Wiadomości
Autor 

Jesteśmy gotowi na kompromis i oczekujemy kompromisu – mówią radni PO przed rozmowami na temat zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Jak dodają, są za budową rehabilitacji, ale po stworzeniu nowego kosztorysu i nie kosztem budowy trasy N-S.

 

Po decyzji Regionalnej Izby Obrachunkowej radni do 22 marca muszą dokonać zmian – w budżecie, albo w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Albo w jednym i drugim. Na razie wciąż punktem zapalnym jest sprawa budowy centrum rehabilitacji. PO zapewnia, że nie jest przeciw. - Jesteśmy za, podpisujemy się pod tym projektem obiema rękami – mówi Roman Korczyński, radny PO.

Ale zwraca uwagę, że najpierw potrzebny jest nowy kosztorys. Ten już powstaje. Powinien być gotowy w połowie miesiąca. - Kosztorys, który jest na tę budowę, powstał według starych stawek. Wiecie, że w ciągu ostatnich lat wiele się zmieniło, zarówno koszty budowy jak i koszty materiałów. A dopóki nie wiemy, jakie są koszty, nie wiemy jak ją wkomponować w budżet. Ale jesteśmy za – zapewnia R. Korczyński.

Jeszcze jeden warunek Platformy – budowa rehabilitacji nie może być robiona kosztem budowy trasy N-S. - Radni PiS-u wskazali finansowanie rehabilitacji poprzez wykreślenie finansowania N-S. Nie zgadzamy się na to. Chcemy zrobić jedno i drugie, bo obie te rzeczy są ważne dla miasta. Jeśli wykreślimy N-S-kę, to w 2019 i 2020 roku doprowadzimy do kompletnego paraliżu miasta – mówi Wiesław Wędzonka.

W. Wędzonka przypomina jednocześnie obietnice PiS. Chodzi o wsparcie finansowe budowy oddziału rehabilitacji. - Że tak powiem w cudzysłowie: bierzemy tutaj za zakładników posłów PiS, którzy publicznie przed kamerami oświadczyli, że jeżeli zacznie się budowa rehabilitacji, to oni znajda brakujące kwoty, żeby ta budowa dobiegła końca w realnym czasie. Więc my mówimy: sprawdzamy – zapowiada Wiesław Wędzonka.

Ale szanse na porozumienie – jakieś – są. Dla PO ważne jest, żeby zmiany zostały wprowadzone w obu dokumentach: czyli i w budżecie, i w Wieloletniej Prognozie Finansowej. - Mam nadzieję, że radni PiS i radni niezależni poważnie do tego podejdą i nie będą się upierać, że n nie nanoszą żadnych zmian do budżetu, a będą chcieli zmieniać tylko WPF – mówi Magdalena Lasota, radna PO.

Jak zapewniają radni PO, są gotowi do rozmów. Ale chcą rozmów merytorycznych, a nie politycznych. - Oczywiście, że będziemy rozmawiali. Wybierzemy rzeczy najważniejsze, priorytetowe, które zadowolą przede wszystkim mieszkańców Radomia. Politykę odstawiamy na bok – zapewnia Roman Korczyński.

Pierwsze spotkanie w sprawie budżetu w poniedziałek.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • Kolejny radny opuścił klub PO

  Dariusz Chłopicki opuścił Klub Radnych Platformy Obywatelskiej. Tym samym został też wyrzucony z partii. Teraz jest radnym niezależnym. Przedstawiciele PO sugerują, że ta decyzja została na nim wymuszona. Sam zainteresowany tego nie potwierdza.

 • Radni oskarżają prezydenta i jego zaplecze

  „Byliśmy szykanowani, ośmieszani i podważano nasze kompetencje jako radnych” - mówią Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz i Marcin Kaca. Swoje oskarżenia kierują pod adresem prezydenta Radomia i jego otoczenia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej