Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Miasto dołoży się do organizacji pokazów lotniczych

czwartek, 01 marzec 2018 18:45
Dział: Wiadomości
Autor 

Około jeden miliona złotych wyniesie wkład miasta w organizację w sierpniu na lotnisku na Sadkowie, pokazów lotniczych z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. Radni zapewniają, że w tej sprawie będzie pełna zgoda.

 

Radom – jak zapewnia magistrat – jest gotowy do organizacji tegorocznych międzynarodowych pokazów lotniczych. Odbyło się już pierwsze spotkanie techniczne dotyczące organizacji pokazów, w którym uczestniczyli przedstawiciele strony wojskowej i radomskiego magistratu. - Czekamy na oficjalną decyzję Ministerstwa Obrony Narodowej. Ta według zapowiedzi ma zapaść w marcu. Wtedy będziemy znali szczegóły organizacyjne, między innymi to czy wejściówki będą płatne czy też nie – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.
Już wiadomo, że miasto będzie musiało partycypować – podobnie jak w roku ubiegłym – w kosztach organizacji pokazów lotniczych. - To jest około jednego miliona złotych. Dzisiaj jestem w stanie pokazać praktycznie co do stu złotych te koszty – dodaje Mateusz Tyczyński.
Na finansowy udział miasta w organizacji sierpniowych pokazów musi wyrazić zgodę Rada Miejska. Przewodniczący rady Dariusz Wójcik zapewnia, że ta zgoda będzie. - Na pewno pokazy w Radomiu muszą się odbyć. To musi być godne uhonorowanie 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. Jako radni nie będziemy głosowali przeciwko. Popieramy wszystkie inicjatywy związane z promocja miasta – mówi
Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.
Tymczasem już 10 państwo zadeklarowano swój udział w sierpniowych pokazach lotniczych z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. Są to Chorwacja, Ukraina, Szwajcaria, Hiszpania, Czechy, Słowacja, Niemcy, Turcja, Pakistanu i Grecja. Siły powietrzne Grecji reprezentować będzie – dobrze znany miłośnikom lotnictwa i bywalcom radomskiego Air Show – F-16 Zeus Demo Team.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej