Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

D. Wójcik: „Prezydent wprowadza mieszkańców w błąd”

środa, 28 luty 2018 17:54
Dział: Wiadomości
Autor 

Prezydent Radosław Witkowski chce rozmawiać w poniedziałek o budżecie miasta z przewodniczącymi klubów w radzie miejskiej. Tymczasem Dariusz Wójcik, przewodniczący rady uważa, że prezydent Radomia wprowadza mieszkańców w błąd odnośnie budżetu miasta.

 

Według Regionalnej Izby Obrachunkowej, przyjęcie budżetu Radomia na 2018 rok w dniu 30 stycznia z poprawkami radnych opozycji, spowodowało naruszenie artykułu 229 ustawy o finansach publicznych. W artykule tym czytamy, że: wartości przyjęte w wieloletniej prognozie finansowej i budżecie jednostki samorządu terytorialnego powinny być zgodne co najmniej w zakresie wyniku budżetu i związanych z nim kwot przychodów i rozchodów oraz długu jednostki samorządu terytorialnego. -
Błędy. Ci państwo nie udźwignęli odpowiedzialności za finanse publiczne Radomia – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Z opinią prezydenta Radosława Witkowskiego nie zgadza się Dariusz Wójcik, przewodniczący rady Miejskiej i radny PiS. - Nie wiem po co prezydent mówi, że budżet został źle przygotowany i że radni mieszali. Budżet jest przygotowany bardzo dobrze. Wprowadziliśmy w nim oszczędności, bo uważamy, że prezydent ten budżet przygotował jako budżet rozrzutny. Dziwne by było gdyby Regionalna Izba Obrachunkowa chciała zwiększać deficyt Radomia. Mam prośbę do prezydenta, żeby nie wprowadzał mieszkańców w błąd – mówi Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.

Prezydent Radosław Witkowski już zapowiedział, że zaprosi przewodniczących klubów w Radzie Miejskiej i prezydium Rady do swojego gabinetu żeby wspólnie porozmawiać o budżecie w związku z decyzją RIO. Rada Miejska na usunięcie niezgodności z prawem ma czas do 22 marca. Spotkanie prezydenta z radnymi odbędzie się natomiast w poniedziałek 5 marca.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej