Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Bez zmian w radzie miejskiej

wtorek, 27 luty 2018 17:14
Dział: Wiadomości
Autor 

Wbrew przewidywaniom nie doszło podczas sesji rady miejskiej do odwołania przewodniczących 4 komisji i wiceprzewodniczącej prezydium rady. Opozycja po negocjacjach wycofała swoje wnioski w tej sprawie.

 

Tuż przed głosowaniem nad odwołaniem przewodniczących czterech komisji w radzie miejskiej oraz wiceprzewodniczącej prezydium Wioletty Kotkowskiej, radnej Platformy Obywatelskiej, odbyło się w kuluarach spotkanie przewodniczących klubów PiS, PO i radnych bezpartyjnych. Po tym spotkaniu Marek Szary, przewodniczący Klubu Radnych PiS wycofał swój wniosek o odwołanie przewodniczących komisji. - Podtrzymujemy swoje olbrzymie zastrzeżenia do tych czterech radnych dotyczące ich zachowania. Natomiast nam nie zależy żeby wywoływać jakieś awantury. Mamy teraz usiąść między sesjami razem z szefami klubów i pewne rzeczy poustalać – mówi Marek Szary, przewodniczący Klubu Radnych PiS.

Nie odwołano także Wioletty Kotkowskiej z funkcji wiceprzewodniczącej prezydium. Zamiar odwołania miał związek z powołaniem nowego klubu w radzie, Radnych Bezpartyjnych. Zgodnie z zasadami nowemu klubowi przysługuje jedno miejsce w prezydium rady. Dlatego pojawił się wniosek o odwołanie wiceprzewodniczącej z PO, klubu który nie ma większości w radzie. Ale do odwołania nie doszło bo klub Radnych Bezpartyjnych zrezygnował z desygnowania swojego przedstawiciela do prezydium. - Na dziś taka decyzja została zwieszona. Zawsze będę powtarzała, że do pracy jaką wykonują wiceprzewodniczący rady, pani Wioletta Kotkowska i pan Wiesław Wędzonka, nie mamy żądnych zastrzeżeń. Natomiast naszemu nowemu klubowi funkcja wiceprzewodniczącego należała się. Na razie z niej rezygnujemy – mówi Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz, przewodnicząca Klubu Radnych Bezpartyjnych.

Wiesław Wędzonka, przewodniczący Klubu Radnych PO nie krył zadowolenia, że do odwołań nie doszło. - Chodzi o to, żeby miasto się rozwijało i radni pracowali w zgodzie. Tylko w ten sposób możemy osiągnąć postawione cele. Każde takie gwałtowne przetasowanie do niczego dobrego nie prowadzi – mówi Wiesław Wędzonka, przewodniczący Klubu Radnych PO.

Większość radnych, z którymi rozmawialiśmy, podkreślała dziś chęć porozumienia. Jak mówią nasi rozmówcy, rezygnacja z wniosków o odwołanie szefów komisji to być może dobry początek do rozmów.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Będą ulgi dla niepełnosprawnych

  Jak informowaliśmy w poniedziałkowym Teledzienniku, rodziny, w których wychowuje się dziecko niepełnosprawne będą mogły korzystać z szeregu ulg. Radomscy radni jednomyślnie przyjęli wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia w mieście programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”.

 • Radni byli jednogłośni. Są pieniądze na obchody

  Są pieniądze na organizację obchodów 42 rocznicy Czerwca'76 i międzynarodowych pokazów lotniczych na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego. Radni jednogłośnie zgodzili się na wpisanie do budżetu w sumie ponad jednego milina 230 tysięcy złotych na organizację wspomnianych imprez.

 • Radni pytali: po co ta sesja ?

  Na koniec Teledziennika o poniedziałkowej sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej, która – według wielu radnych – nie powinna w ogóle się odbyć. Radni chcieli uzyskać od prezydenta informacje o najważniejszych inwestycjach drogowych w mieście.

 • Radni zapytają prezydenta o inwestycje drogowe

  W poniedziałek odbędzie się kolejna sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej. Radni tym razem przygotowali szereg pytań do prezydenta Radosława Witkowskiego i wiceprezydenta Konrada Frysztaka, a dotyczących inwestycji drogowych wmieście: budowy trasy N-S, przebudowy alei Wojska Polskiego i budowy układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej