Dzisiaj jest: 21 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Wniosek do RIO. Chodzi o ponad 7 mln złotych w budżecie

poniedziałek, 26 luty 2018 18:18
Dział: Wiadomości
Autor 

Prezydent Radomia skierował do Regionalnej Izby Obrachunkowej wniosek o uchylenie uchwały budżetowej na 2018 rok w części dotyczącej planu zaniżonych wydatków. Prezydent chce przywrócić do budżetu ponad 7 mln złotych.

 

Wniosek skierowany przez prezydenta Radomia do RIO to odpowiedź na poprawki wprowadzone do budżetu przez grupę radnych PiS, SLD i Bezpartyjnych. Jak tłumaczy prezydent, kieruje do RIO te zapisy, które naruszają przepisy ustawowe i narażają miasto na dodatkowe koszty.
Wśród zadań, na które radni opozycji zmniejszyli wydatki są m.in.: nabycie gruntów pod ulice, utrzymanie w czystości działek gminnych, chodników i ciągów pieszo-jezdnych, konserwacja urządzeń na placach zabaw, zimowe utrzymanie dróg oraz modernizacja oświetlenia ulic. W ocenie prezydenta, ograniczenie wydatków na te cele narusza kilka ustaw. Chodzi m.in. o ustawę o samorządzie gminnym w zakresie obowiązku utrzymania porządku i czystości oraz zaopatrzenia w energię elektryczną. Ograniczenie wydatków spowoduje także naruszenie zapisów ustawy o samorządzie powiatowym, która nakłada na zarządcę drogi obowiązek utrzymania nawierzchni i przydrożnej zieleni. Brak pieniędzy na zapewnienie należytego bezpieczeństwa na drogach może dodatkowo narazić gminę na konieczność wypłaty odszkodowań. Z kolei brak pieniędzy na wykupy nieruchomości pociągnie za sobą dodatkowe koszty sądowe i egzekucyjne. Chodzi o roszczenia, które zostały już zasądzone. Łącznie prezydent chce przywrócić do budżetu ponad 7,3 mln złotych.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej