Dzisiaj jest: 26 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Radomianie okazali solidarność z potrzebującymi

poniedziałek, 26 luty 2018 18:08
Dział: Wiadomości
Autor 

Czapki, kurtki, buty i słodycze trafiły do Schroniska dla Bezdomnych Kobiet Caritas i dwóch radomskich noclegowni. Dary zostały zebrane w ramach akcji „Coś dobrego dla potrzebującego”. Zorganizowali ją wspólnie radomska Caritas i Straż Miejska. Odzew był bardzo duży.

 

Akcja „Coś dobrego dla potrzebującego” w Radomiu trwała tydzień. - To był nasz tak naprawdę pierwszy raz w takiej formie. Udało się. Zebraliśmy cały samochód darów – mówi Grzegorz Sambor, pełniący obowiązki komendanta Straży Miejskiej w Radomiu.

Jak mówi Grzegorz Sambor, pełniący obowiązki zastępcy komendanta radomskiej Straży Miejskiej, odzew radomian na apel Caritas był z jednej strony zaskakujący, a z drugiej bardzo budujący. - Do nas do siedziby Straży Miejskiej mnóstwo osób przychodziło indywidualnie. Przychodzili i zostawiali wszystkie dary. Słodycze, buty, kurtki i czapki – dodaje
Grzegorz Sambor.

Wspólna akcja radomskiej Caritas i Straży Miejskiej miała związek z Międzynarodowym Dniem Pomocy Potrzebującym, obchodzonym na całym świecie 23 lutego. - Chciałem gorąco podziękować radomianom, którzy odpowiedzieli na apel kierowy przez nas razem ze Strażą Miejską. Jest mi niezmierni miło zobaczyć po raz kolejny odsłonę pięknej solidarności jakiej doświadczą za naszym pośrednictwem osoby bezdomne – mówi ksiądz Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas.

W zbieraniu odzieży pomagały także szkolne koła Caritas z Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich oraz szkół podstawowych numer 3, 8, 20, 21 i 24. - Młodzież jest bardzo dobra. Nie jest to młodzież, o której się mówi, że jest zepsuta. Ale musi być jeden warunek: młodzi ludzi maja dobry przykład, mają dobrych opiekunów, dobrych mentorów, dobrych wychowawców i nauczycieli – dodaje ksiądz Robert Kowalski.

Wszystkie dary trafiły do Schroniska dla Bezdomnych Kobiet Caritas oraz do noclegowni. - Przeciętnie z noclegowni korzysta do 24 osób. Jeżeli chodzi o schronisko dla bezdomnych kobiet, to mamy aktualnie 18 osób – mówi Wojciech Dąbrowski, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Kobiet Caritas.

Szacuje się, że w Radomiu jest prawie 300 bezdomnych.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Wolontariusze zbierali żywność

  Ponad 2,5 tony żywności udało się zebrać podczas 13 ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Caritas. Zbiórka przebiegała pod hasłem „Tak Pomagam”. Została przeprowadzona 9 i 10 marca.

 • Coś dobrego dla bezdomnego

  Rozpoczęła się akcja „Coś dobrego dla potrzebującego”. To efekt współpracy radomskiej Caritas Diecezji Radomskiej i Straży Miejskiej. Organizatorzy zbiórki apelują o przekazywanie odzieży i żywności.

 • Nie wyrzucajmy jedzenia po świętach. Podzielmy się

  Co roku obiecujmy sobie, że kupimy mniej niż przed rokiem i co roku okazuje się, że nie udało się nam dotrzymać tego postanowienia. Po świętach mamy nadmiar żywności. Nie wyrzucajmy jej. Podzielmy się jedzeniem. Żywność można przekazać m.in. do radomskiej Caritas, o co apeluje jej dyrektor.

 • Radomska Caritas ogłosiła laureatów Złotych Kul

  Raiffeisen Polbank, wolontariusze Caritas przy parafii Matki Bożej Królowej Świata oraz Artur Jonczyk, dyrektor Powiatowego centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu zostali laureatami „Złotych Kul” Caritas.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej