Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Orkiestra świętuje. Koncert na jubileusz

sobota, 24 luty 2018 14:35
Dział: Wiadomości
Autor 

Orkiestra Wojskowa w Radomiu obchodzi jubileusz 65-lecia. Jednocześnie kapelmistrz orkiestry, kapitan Sławomir Ćwiek świętuje 20-lecie pracy dyrygenckiej. Z tej okazji orkiestra wystąpiła w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych.

Orkiestra Wojskowa w Radomiu jest etatowym pododdziałem artystycznym Wojska Polskiego. Powstała w 1952 roku przy Oficerskiej Szkole Lotniczej w Radomiu. Od początku działalności związana jest z ziemią radomską i z siłami powietrznymi. Koncert w Zespole Szkół Muzycznych przygotowany został z dwóch okazji: 65-lecia orkiestry, oraz 20-lecia pracy dyrygenckiej kapelmistrza kapitana Sławomira Ćwieka – Oba jubileusze cieszą niezmiernie. Jeden to prywatny jubileusz, ale drygi też częściowo prywatny, bo mój ojciec przez trzydzieści lat grał w tej orkiestrze – opowiada kpt. Sławmir Ćwiek

Kpt Sławomir Ćwiek urodził się w Radomiu, grał w orkiestrze Grandioso – podobnie jak duża część muzyków orkiestry wojskowej. Zawodową służbę wojskową zaczął w Kielcach, potem orkiestra w Radomiu. Kapelmistrz kontynuuje rodzinne tradycje – jego tata także, przez 30 lat, był muzykiem wojskowym. - Bez nazwiska Ćwiek tylko ok 15 lat istniałą orkiestra – śmieje się kapelmistrz.

Rozkazem dowódcy garnizonu Warszawa Sławomirowi Ćwiekowi nadana została Odznaka Honorowa Wojsk Lądowych. Kliku muzyków orkiestry wyróżnionych zostało przez dowódcę garnizonu Radom.

Podczas jubileuszowego koncertu gościnnie z orkiestrą wystąpili przyjaciele - muzycy z orkiestr m.in. w Kielcach i Lublinie. Wokalnie orkiestrę wsparła Karolina Piekarska, która zaśpiewała kilka utworów, a zatańczyli Natalia Skwarek i Tomasz Gawęcki. Repertuar koncertu był bardzo urozmaicony. - Gramy co jakiś czas koncerty, wiemy, jakie jest zapotrzebowanie publiczności. Ludzie chcą czegoś na ludzie,. Na przykład takich tańczących par. Są piosenki, są wojskowe marsze. Taka mieszanka – mówi kpt. Sławomir Ćwiek.

Orkiestrę w części wykonań poprowadził starszy chorąży sztabowy Tomasz Chwaliński, asystent kapelmistrza.

Życzenia jubilatom złożyli koledzy, znajomi i muzycy, przedstawiciele władz miasta, i placówek kultury.

Orkiestra Wojskowa bierze udział w ponad stu różnego rodzaju wydarzeniach w ciągu roku. Część z nich odbywa się poza granicami kraju. Ale często możemy oglądać ją także w Radomiu. W tym roku orkiestra wystąpi kilkakrotnie w muszli koncertowej w Parku, oprócz tego będzie brała udział w wydarzeniach patriotycznych i uroczystościach wojskowych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej