Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Pomoc za 1 procent

piątek, 23 luty 2018 16:40
Dział: Wiadomości
Autor 

Caritas Diecezji Radomskiej chce rozszerzyć pomoc dla chorych. Pieniądze na zakup sprzętu medycznego mają pochodzić z rozliczeń PIT, które Caritas wypełnia bezpłatnie w zamian za 1 procent od podatku dochodowego.

 

W tym roku akcja nosi tytuł „Czasami życie zależy od 1 procenta”.
Za pozyskane pieniądze Caritas zakupi sprzęt niezbędny do opieki nad chorymi. Potrzeby w tym zakresie są ogromne.
- Zakupiliśmy kolejne 27 łóżek elektrycznych i cztery koncentratory tlenu. Utworzyliśmy nowy punkt pomocy w Kozienicach – wylicza ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas.
Liczba osób chorych na nowotwór od 1980 roku wzrosła ponad dwukrotnie.
- W1980 roku zanotowano 60 tysięcy nowych zachorowań, obecnie rocznie to ponad 150 tysięcy – alarmuje ks. Robert Kowalski. - Obecnie leczy się w Polsce ponad pół miliona osób.
Caritas wspiera też rodziny chorych. Pomagają w tym wolontariusze.
- Potrzeba ludzi dobrej woli, którzy są specjalistami od miłości, czułości i dobrych relacji z chorymi i ich bliskimi - podkreśla ks. Robert Kowalski.
Caritas Diecezji Radomskiej wypełnia już PIT-y. Takie usługi pełni na przykład w swojej siedzibie przy ulicy Kościelnej.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Nie wyrzucajmy jedzenia po świętach. Podzielmy się

  Co roku obiecujmy sobie, że kupimy mniej niż przed rokiem i co roku okazuje się, że nie udało się nam dotrzymać tego postanowienia. Po świętach mamy nadmiar żywności. Nie wyrzucajmy jej. Podzielmy się jedzeniem. Żywność można przekazać m.in. do radomskiej Caritas, o co apeluje jej dyrektor.

 • Caritas pomaga dzieciom

  Rozpoczęła się kościelna akcja sprzedaży świec. Uzyskane w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla dzieci. Akcja ma charakter ekumeniczny.

   

   

   

 • Akcja dla bezdomnych. W grudniu charytatywne przedstawienie

  Jeszcze tylko przez tydzień będzie trwała zbiórka ubrań dla osób bezdomnych. Organizuje ją uczeń radomskiego gastronomika, Bartłomiej Maślak. Najbardziej potrzebne są buty.

   

   

  Już w ubiegłym roku Bartek Maślak pomagał bezdomnym. Zorganizował akcję zbiórki ubrań. Potem ze strażą miejska i streetworkerkami Caritas odwiedzali miejsca, w których przebywają bezdomni. Rozdawali tę odzież i ciepłe posiłki, które przygotował „Gastronomik”. Bo szkoła Bartka też zaangażowała się w tę akcję. - Zapytałem mojego katechety, czy dałoby się zrobić taką akcję w szkole. On po rozmowie z dyrektorem zgodził się. I zaczęliśmy działać – opowiada Bartłomiej Maślak.

  W tym roku Świąteczna Akcja dla Osób Bezdomnych Radom 2017 jest większa. Odzież przyjmowana jest w czterech punktach w Radomiu i w jednym punkcie w Grójcu. W Radomiu te punkty to sklep Budowlaniec, ul. Żwirki i Wigury 18, sklep Maxima-Metalplast, ul. Struga 6 (obok Resursy), serwis GSM, ul. Wyścigowa 3i, oraz Radomska Szkoła Rock'a, ul. Sienkiewicza 8.

  Odzież zbierana jest do 1 grudnia. Bartka wspiera też Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska. W Resursie odbędzie się charytatywne przedstawienie „Dyzma raz jeszcze”. - Pieniądze zostaną przekazane przede wszystkim na zakup butów zimowych dla bezdomnych - mówi Bartłomiej.

  Przedstawienie odbędzie się 8 grudnia. Bilety już można kupować.

   

 • Żonkilowe Pola Nadziei w Radomiu

  Rusza charytatywna akcja Pola Nadziei. Cel to zbiórka pieniędzy na pomoc dla osób chorych na raka. Na początek organizatorzy zaplanowali sadzenia cebulek kwiatowych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej