Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Policjant pierwszego kontaktu

czwartek, 22 luty 2018 18:16
Dział: Wiadomości
Autor 

Starszy sierżant Przemysław Kowalczyk z komisariatu na Prędocinku, został Dzielnicowym Roku 2017 w Radomiu. To prestiżowy tytuł podkreślają policjanci. Świadczy o zaufaniu mieszkańców do danego funkcjonariusza.

 

Uroczystość w Komendzie Miejskiej nie trwała długo. Odczytanie wyników, wręczenie nagród, gratulacje. Ale na tytuł Dzielnicowego Roku pracuje się latami. Dzielnicowy to przecież policjant pierwszego kontaktu.
- Dzielnicowy musi łączyć wiele kompetencji, od prawniczych po umiejętności psychologa, czy pedagoga. Rozpoznaje zagrożenia, reaguje i przestrzega.– zaznacza młodszy inspektor Sławomir Rek, Komendant Miejski Policji w Radomiu.
Plebiscyt na najpopularniejszego dzielnicowego wygrał Przemysław Kowalczyk z komisariatu nr 2 na Prędocinku. W codziennej pracy trzeba pomagać ludziom w rozmaitych sprawach. - Od problemów rodzinnych, po porady prawne, czy kłótnie sąsiedzkie – mówi starszy sierżant Przemysław Kowalczyk.
Praca dzielnicowych jest pod szczególną obserwacją przełożonych.
- Jestem dumny, że mogę pracować z takimi policjantami. Liczna głosów, pokazuje, że dobrze pracują i są dobrze postrzegani przez mieszkańców – podkreśla młodszy inspektor Sławomir Rek.
Tytuł jest dowodem na zaufanie do wskazanego w głosowaniu policjanta. Wybór należy przecież do mieszkańców. - Dziękuję za oddane na mnie głosy. Praca dzielnicowego jest trudna, ale daje satysfakcję. Spotykamy się z mieszkańcami w szkołach, czy przedszkolach, słuchamy, a potem staramy się rozwiązywać problemy. – tłumaczy starszy sierżant Przemysław Kowalczyk.
W Radomiu pracuje prawie 70 dzielnicowych. Odgrywają oni ważną rolę w opiece nad dziećmi i młodzieżą. - Dobry kontakt z dzielnicowym daje poczucie bezpieczeństwa w środowisku szkolnym – przekonuje Karol Semik, wiceprezydent Radomia.
Przemysław Kowalczyk jest policjantem od sześciu lat, od 2016 roku pełni funkcję dzielnicowego.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zainwestują w rozwój szkół zawodowych

  Prawie 16 milionów złotych otrzyma blisko 30 szkól zawodowych z Radomia i powiatu radomskiego na staże i praktyki oraz na wyposażenie pracowni i atrakcyjne zajęcia lekcyjne. Wszystko w ramach mazowieckiego programu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.

 • 11 milionów na drogi

  Kolejne pieniądze z samorządu województwa mazowieckiego na powiatowe drogi. 11 milionów trafi w okolice Mszczonowa.

 • Co wiemy o Mazowszu? Będą lekcje w szkołach

  O regionalnych przysmakach mazowieckich, o historii województwa, jego geografii, o tym, co warto tu zobaczyć będą mogli dowiedzieć się uczniowie podczas „Lekcji o Mazowszu”.

 • Czołowi politycy PSL w Radomiu na święcie ludowym

  Żyjemy w czasach, w których prawo zastępuje się bezprawiem. To czasy kryzysu moralnego i etycznego. W tej sytuacji nie powinniśmy siedzieć cicho – mówił Józef Bakuła, szef radomskiego PSL podczas Święta Ludowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej