Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Są pierwsi chętni do udziału w pokazach lotniczych

wtorek, 20 luty 2018 17:05
Dział: Wiadomości
Autor 

To będą wyjątkowe pokazy – zapewniają organizatorzy międzynarodowych pokazów lotniczych, które odbędą się w Radomiu w sierpniu. Udział w imprezie zadeklarowały już cztery państwa, w tym trzy zespoły akrobacyjne.

 

Wiadomo, że pokazy lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego odbędą się 25 i 26 sierpnia. - Te pokazy będą w formule dwóch miejsc, czyli Dęblin i Radom. Przy czym w Radomiu będą pokazy dynamiczne i wystawa statyczna, a w Dęblinie planowane były oficjalne uroczystości – mówi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

Strona wojskowa odpowiedzialna za program pokazów lotniczych wysłała zaproszenia do około 30 państw na całym świecie. Wiadomo już, że swój udział w sierpniowych pokazach zadeklarowały Ukraina, Pakistan, Szwajcaria i Hiszpania. Szwajcarię miałby reprezentować zespół akrobacyjny Patrouille Swiss. Ten zespół już kilkakrotnie gościł na Air Show w Radomiu. Podobnie jak hiszpańska grupa Patrulla Aguila. Ostatni raz oba zespoły prezentowały się w Radomiu miłośnikom lotnictwa w 2015 roku. Trwają także rozmowy między innymi z włoska grupą Frecce Tricolori oraz z Amerykanami dotyczące prezentacji w Radomiu między innymi myśliwca wielozadaniowego piątej generacji F-35.

Ostateczny program pokazów poznamy zapewne za kilka miesięcy, ale biuro organizacyjne zapewnia, że impreza z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego będzie wyjątkowa.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej