Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Jazzowe frazy w „Amfiteatrze”

wtorek, 20 luty 2018 16:51
Dział: Wiadomości
Autor 

Światowej sławy gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski wystąpił w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr. Liderowi towarzyszyli muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

Jazzowy kwartet promował płytę zatytułowaną „Warszawa – Nowy Jork”. Stolicę Polski reprezentowali lider Marek Napiórkowski i basista Sławomir Kurkiewicz, nowojorczycy to kubański pianista Manuel Valera i perkusista Clarence Penn. Skład na płycie nieco się różnił. od tego który zagrał w Amfiteatrze. Ale klimat muzyki był taki sam. Muzycy przedstawili jazzowe brzmienia, w których każdy mógł znaleźć czas na rozbudowane improwizacje. Na program koncertu składały się ballady i utwory bardziej dynamiczne. Marek Napiórkowski jest też cenionym muzykiem sesyjnym. W sumie wziął udział w nagraniu ponad 150 płyt różnych wykonawców, nie tylko związanych z jazzem.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Nagroda Kulturalna 2017 dla Waldemara Doleckiego

  Uroczysta gala odbyła się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ogromnym zaskoczeniem regionalnego konkursu piękności było przyznanie aż pięciu dzikich kart, dzięki którym finalistki zaprezentują swoje wdzięki podczas półfinału Miss Polonia, który na początku lipca odbędzie się w Warszawie.

 • Napiórkowski z koncertem w Amfiteatrze

  Marek Napiórkowski, światowej sławy gitarzysta i kompozytor jazzowy, zagra w sobotę w Radomiu. W jego zespole wystąpią znani muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

 • Dopłaty, czy większe opłaty? Dyskusja na temat opłat za obiekty sportowe

  Budżet Radomia został uchwalony, ale wciąż trwają dyskusje na temat wprowadzonych zmian. Kluby sportowe alarmują, że muszą teraz płacić znacznie więcej za wynajem obiektów MOSiR.

 • Jazz w Amfiteatrze

  W Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr zagrają w piątek gwiazdy polskiego jazzu. Wystąpi grupa perkusisty Jacka Pelca. Koncert rozpocznie się o godz. 19.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej