Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Będzie sesja nadzwyczajna

piątek, 16 luty 2018 18:30
Dział: Wiadomości
Autor 

19 lutego radomscy radni spotkają się na sesji nadzwyczajnej. O jej zwołanie wystąpił prezydent Radosław Witkowski. Prezydent chce zgłosić między innymi poprawki do budżetu dotyczące pieniędzy na szeroko rozumiane utrzymanie miasta.

Sesja zwyczajna Rady Miejskiej odbędzie się najprawdopodobniej we wtorek 27 lutego. Ale prezydent Radomia wystąpił do przewodniczącego rady o zwołanie przed tym terminem sesji nadzwyczajnej. - Złożyliśmy wniosek o sesję nadzwyczajną. Pozwalamy radnym na poprawienie błędów, które spowodowali swoimi poprawkami do budżetu na ten rok – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
Sesja nadzwyczajna ma dotyczyć budżetu Radomia na 2018 rok. Chodzi o pieniądze potrzebne między innymi na utrzymanie ulic czy oczyszczanie miasta. - Nie wyobrażamy sobie, ze możemy funkcjonować w mieście, w którym nie będzie możliwości konserwacji ulicznego oświetlenia czy oczyszczania miasta. Nie możemy pozwolić na to ,ze roszczenia z tytułu wykupu gruntów, a zasądzone przez sąd nie będą miały pokrycia w budżecie – dodaje wiceprezydent Konrad Frysztak.
Jak poinformował nas Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej, sesja nadzwyczajna odbędzie się 19 lutego.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Będą ulgi dla niepełnosprawnych

  Jak informowaliśmy w poniedziałkowym Teledzienniku, rodziny, w których wychowuje się dziecko niepełnosprawne będą mogły korzystać z szeregu ulg. Radomscy radni jednomyślnie przyjęli wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia w mieście programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”.

 • Radni zapytają prezydenta o inwestycje drogowe

  W poniedziałek odbędzie się kolejna sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej. Radni tym razem przygotowali szereg pytań do prezydenta Radosława Witkowskiego i wiceprezydenta Konrada Frysztaka, a dotyczących inwestycji drogowych wmieście: budowy trasy N-S, przebudowy alei Wojska Polskiego i budowy układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu.

 • Co było przyczyną odwołania Wioletty Kotkowskiej ?

  Wioletta Kotkowska, radna Platformy Obywatelskiej została odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej. Zastąpił ją Andrzej Sobieraj, radny Klubu Radnych Bezpartyjnych.

 • Dariusz Wójcik o sesji: to była ustawka prezydenta

  „To była ustawka prezydenta i nigdy więcej na to nie pozwolę” - tak wydarzenia podczas wtorkowej sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej, komentuje Dariusz Wójcik, przewodniczący rady. To co wydarzyło na sesji – jak tłumaczy Dariusz Wójcik – w złym świetle stawia radnych i miasto.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej