Dzisiaj jest: 26 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Coś dobrego dla bezdomnego

piątek, 16 luty 2018 18:20
Dział: Wiadomości
Autor 

Rozpoczęła się akcja „Coś dobrego dla potrzebującego”. To efekt współpracy radomskiej Caritas Diecezji Radomskiej i Straży Miejskiej. Organizatorzy zbiórki apelują o przekazywanie odzieży i żywności.

 

„Coś dobrego dla potrzebującego” to zbiórka różnych rzeczy głównie dla bezdomnych. Dary można składać m.in. w kilku szkołach. Przyjmują je także patrole Straży Miejskiej. - Będziemy zbierać wszelkie dary, wszystko co można nazwać dobrem. Szczególnie chętnie przyjmujemy to co do tej pory nie było zbierane, na przykład herbata, czy kawa lub słodycze – mówi Grzegorz Sambor, p.o. zastępcy komendanta Straży Miejskiej.

Akcja potrwa do najbliższego czwartku. Wiąże się z Międzynarodowym Dniem Potrzebującego. To „coś dobrego” to również odzież. - Mamy dużo kurtek, spodni, nawet butów, ale brakuje nam czapek – apeluje ksiądz Robert Kowalski, dyrektor Caritas.

Straż Miejska opracowuje tzw. mapę bezdomności. Pomagają w tym streetworkerzy. - Wymieniamy się informacjami. Jeżeli pojawia się nowy bezdomny od razu staramy się nim zaopiekować – podkreśla Agnieszka Wójcicka, ze Straży Miejskiej.

Szacuje się, że w Radomiu jest prawie 300 bezdomnych. Często to osoby uzależnione od alkoholu. - Trzeba pamiętać, że to nie tylko bezdomni – zaznacza ksiądz Robert Kowalski.

Bezdomność to nie tylko problem osób w średnim i starszych wieku. - Zdarzają się 20-latkowie, którzy uważają, że nie mają perspektyw życiowych – mówi Agnieszka Wójcicka.

Szczegółowe informacje na temat akcji „Coś dobrego dla potrzebującego” można znaleźć na stronie internetowej Straży Miejskiej

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Wolontariusze zbierali żywność

  Ponad 2,5 tony żywności udało się zebrać podczas 13 ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Caritas. Zbiórka przebiegała pod hasłem „Tak Pomagam”. Została przeprowadzona 9 i 10 marca.

 • Radomianie okazali solidarność z potrzebującymi

  Czapki, kurtki, buty i słodycze trafiły do Schroniska dla Bezdomnych Kobiet Caritas i dwóch radomskich noclegowni. Dary zostały zebrane w ramach akcji „Coś dobrego dla potrzebującego”. Zorganizowali ją wspólnie radomska Caritas i Straż Miejska. Odzew był bardzo duży.

 • Nie wyrzucajmy jedzenia po świętach. Podzielmy się

  Co roku obiecujmy sobie, że kupimy mniej niż przed rokiem i co roku okazuje się, że nie udało się nam dotrzymać tego postanowienia. Po świętach mamy nadmiar żywności. Nie wyrzucajmy jej. Podzielmy się jedzeniem. Żywność można przekazać m.in. do radomskiej Caritas, o co apeluje jej dyrektor.

 • Radomska Caritas ogłosiła laureatów Złotych Kul

  Raiffeisen Polbank, wolontariusze Caritas przy parafii Matki Bożej Królowej Świata oraz Artur Jonczyk, dyrektor Powiatowego centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu zostali laureatami „Złotych Kul” Caritas.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej