Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Upamiętnią Żołnierzy Wyklętych

piątek, 16 luty 2018 18:07
Dział: Wiadomości
Autor 

Stowarzyszenie Kukiz’15 w Radomiu zaprasza na uroczyste obchody 71 rocznicy śmierci majora Franciszka Jaskulskiego pseudonim„Zagończyk”. Uroczystości odbędą w najbliższą niedzielę. Obchody odbędą się także w Przysusze.

 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przypada 1 marca. W Polsce oficjalnie obchodzony jest od 2011 roku. Stowarzyszenie KUKIZ’15 w Radomiu już po raz trzeci włączy się w te obchody. - W Radomiu w niedziele 18 lutego organizujemy uroczystości związane z 71 rocznica śmierci majora Franciszka Jaskólskiego „Zagończyka” - mówi
Piotr Sztuka z Kukiz'15.
Obchody rozpoczną się w Jedlni-Letnisko od złożenia o godzinie 10 kwiatów pod tablicą upamiętniającą majora „Zagończyka”. Następnie już w Radomiu o godzinie 12 odprawiona zostanie w Kościele Garnizonowym msza święta w intencji „Zagończyka” i jego żołnierzy. O godzinie 13 nastąpi przemarsz pod pomnik Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości zakończy o godzinie 14.30 spotkanie w biurze posła Roberta Mordaka. Natomiast w poniedziałek 19 lutego w radomskiej Łaźni odbędzie się pokaz filmu „Komendant Zagończyk”. Początek projekcji o godzinie 18.
Obchody ku czci pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędą się także w niedziele 25 lutego w Przysusze. - Uroczystości rozpoczną się mszą święta w kościele pw. św. Jana Nepomucena o godzinie 17. Następnie przemarsz do Domu Kultury gdzie swój program zaprezentują harcerze z Hufca ZHP Przysucha – mówi Krzysztof Lechowski, działacz społeczny z Przysuchy.
Obchody w Przysusze zakończy pokaz filmu "Komendant Zagończyk" w miejscowym Domu Kultury. Początek projekcji o godzinie 18.45

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej