Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor

Co z liniami 3,8 i 13? Drogie oferty

poniedziałek, 08 czerwiec 2015 17:17
Dział: Wiadomości
Autor 

MZDiK analizuje oferty nadesłane na przetarg na obsługę linii 3, 8 i 13. Nowy przewoźnik podpisze umowę na 10 lat. W tym czasie przejedzie około 13 milionów wozokilometrów. Ale MZDiK ma problem.

Wozić radomian na liniach 3,8 i 13 chcą dwie firmy: ITS Michalczewski z Radomia i Mobilis z Mościsk koło Warszawy. - Oferta firmy Mobilis to oferta o wartości ponad 97 milionów złotych, a oferta firmy ITS Michalczewski opiewa na ponad 92 miliony złotych – mówi

Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Ale tu pojawia się problem. Oferta ITS Michalczewski jest wyższa o 12 milionów złotych, a firmy Mobilis o 16 milionów niż kwota, jaką na to zamówienie chce przeznaczyć Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. ITS chce za jeden wozokilometr 7 złotych 12 groszy brutto, a Mobilis 7 złotych 48 groszy brutto. Tymczasem MZDiK chce płacić za jeden wozokilometr 6 złotych 23 grosze brutto. Dlatego w grze o linie 3,8 i 13 pojawił się trzeci gracz: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu. Analizę stawek obowiązujących w MPK przygotowuje dla MZDiK firma Comper z Łodzi. - Jeżeli okazałoby się, że wartość złożonych w przetargu ofert przewyższa kwoty wynikające z tej analizy, to może zdarzyć się tak, że zostanie podjęta decyzja o powierzeniu obsługi linii 3,8 i 13 podmiotowi wewnętrznemu czyli MPK – dodaje Dariusz Dębski.

Operator, który wygra przetarg będzie musiał we własnym zakresie kupić 24 nowe autobusy albo zapewnić sobie możliwość korzystania z takich autobusów na podstawie osobnych umów cywilno-prawnych. Muszą to być autobusy nie krótsze niż 11,5 metra, niskopodłogowe, klimatyzowane i przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Autobusy muszą być wyposażone także w system zapewniający obsługę Systemu Karty Miejskiej oraz Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

MZDiK przetarg na obsługę linii 3,8 i 13 ogłosił w tym roku. Wcześniej, w ubiegłym roku, swoją umowę na obsługę tych linii wypowiedziała firma ITS Michalczewski.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej