Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Pierwszy taki bal

wtorek, 13 luty 2018 16:46
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 400 osób bawiło się w pierwszym dniu Balu Seniora w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Zainteresowanie było tak duże, że organizatorzy podzielili imprezę na dwa dni.

 

Finał karnawału rozpoczął się tradycyjnie, czyli od poloneza. Potem przez kilka godzin trwały tańce w różnym stylu. Były i te znane sprzed lat i współczesne, uwielbiane przez młodszych uczestników. - Bal to ważny punkt, prowadzonej przez władze miasta polityki senioralnej – podkreśla Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Organizacji balu seniorów podjęło się stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka. - Mamy duże doświadczenie w organizacji takich dużych imprez. Niedawno przygotowywaliśmy 18. bal wolontariusza – zaznacza ks. Andrzej Tuszyński, prezes CM Arka.

Do tańca nie trzeba było nikogo namawiać. Zabawa trwała kilka godzin. - Czujemy się świetnie, zabawa jest znakomita – przekonuje Sabina Pilecka.

Wszystko musiało być dopięte na ostatni guzik. Przygotowania do balu wymagały solidnej pracy organizatorów.

- To potężne przedsięwzięcie. W weekend pracowało nad przygotowaniem balu ponad 100 osób. To wolontariusze z Arki, pracownicy MOSiR i sami seniorzy – mówi ks Andrzej Tuszyński.

W Radomiu seniorzy działają w kilkuset organizacjach pozarządowych. - Seniorzy są świetnie zorganizowani – podkreśla Marek Siedlecki, przewodniczący Rady Seniorów. - Podejrzewam, że są naciski z naszej strony, aby organizować takie bale.

Taki bal, dla seniorów z całego miasta, odbył się po raz pierwszy. Imprezy lokalne organizowane są regularnie. - Mamy zabawy co tydzień w niedziele – dodaje Sabina Pilecka. - Organizowaliśmy Bal Przebierańca, Dzień Babci, czy Dzień Dziadka – przypomina Krystyna Iwańska.

Najprawdopodobniej to nie był ostatni taki bal. Bo ten spotkał się z życzliwym przyjęciem uczestników. - Liczymy na kolejne takie bale! - podkreśla Krystyna Iwańska.

Podczas balu seniora ważną rolę odegrały oczywiście smartfony. Warto przecież podzielić się z innymi wrażeniami z takiej imprezy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Karta na całą Polskę

  Radom przystąpił do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora. Pierwsze takie karty seniorzy otrzymali dziś podczas spotkania w magistracie. Dzięki nim można uzyskać różne zniżki podczas pobytu w całej Polsce.

 • Będzie poradnia geriatryczna i darmowe czujniki czadu?

  Utworzenie poradni geriatrycznej, Centrum Aktywności Seniorów, darmowe czujniki czadu. To niektóre założenia zaprezentowanego dziś przez władze miasta programu „Siła w seniorach”.

 • Bal u Smerfów, czyli w PSP nr 29

  Karnawał za nami, ale na chwilkę wracamy do minionego już czasu zabawy. Byliśmy na balu karnawałowym u Smerfów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej