Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Kto zrezygnuje z wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej ?

poniedziałek, 12 luty 2018 16:36
Dział: Wiadomości
Autor 

PO nie zrezygnuje ze swoich przedstawicieli w prezydium rady. To odpowiedź na sugestię przewodniczącego Rady Miejskiej, który uważa, że Platforma powinna zrezygnować z jednego wiceprzewodniczącego, żeby jego miejsce mógł zająć ktoś z Klubu Radnych Bezpartyjnych.

 

Prezydium Rady Miejskiej to obecnie 4 osoby. Przewodniczący Dariusz Wójcik z PiS, i trzech wiceprzewodniczących: Jerzy Pacholec z Prawa i Sprawiedliwości oraz Wioletta Kotkowska i Wiesław Wędzonka z Platformy Obywatelskiej. - Do tej pory była niepisana umowa, że wszystkie kluby, które są w radzie mają swojego wiceprzewodniczącego – mówi Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.

Dlatego prezydium składa się z przedstawicieli PiS i PO. Ale od 30 stycznia w Radzie Miejskiej jest trzeci klub, czteroosobowy, radnych bezpartyjnych. I zgodnie z umową, powinien mieć swojego wiceprzewodniczącego rady. Pytanie, kto z obecnego prezydium miałby zrezygnować ze swojej funkcji. - Z parytetu wynika, że to Platforma powinna zrezygnować z jednego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Żeby tego nie głosować na sesji i żeby nie robić tego siłowo, to apelowałbym do kolegów z PO żeby sami podjęli decyzję we własnym gronie, kto miałby zrezygnować – dodaje Dariusz Wójcik.

Z sugestią Dariusza Wójcika nie zgadza się Wiesław Wędzonka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i szef Klubu Radnych PO. - Dlaczego akurat PO ma rezygnować z wiceprzewodniczącego? To jest pytanie otwarte. PiS także ma przewodniczącego i wiceprzewodniczącego. PiS przygarnął czworo radnych niezależnych i może dać im jedno swoje miejsce w prezydium – mówi Wiesław Wędzonka, przewodniczący Klubu radnych Platformy Obywatelskiej.

Pytanie czy Klub Radnych Bezpartyjnych będzie chciał mieć wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Nieoficjalnie mówi się, że miałby nim zostać Andrzej Sobieraj. Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik zastrzega, że nie będzie wnioskował o zmianę składu prezydium. Ale jeżeli taki wniosek zostanie złożony i podpisze go co najmniej 6 radnych, to zostanie on poddany pod głosowanie.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Będą ulgi dla niepełnosprawnych

  Jak informowaliśmy w poniedziałkowym Teledzienniku, rodziny, w których wychowuje się dziecko niepełnosprawne będą mogły korzystać z szeregu ulg. Radomscy radni jednomyślnie przyjęli wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia w mieście programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”.

 • Radni zapytają prezydenta o inwestycje drogowe

  W poniedziałek odbędzie się kolejna sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej. Radni tym razem przygotowali szereg pytań do prezydenta Radosława Witkowskiego i wiceprezydenta Konrada Frysztaka, a dotyczących inwestycji drogowych wmieście: budowy trasy N-S, przebudowy alei Wojska Polskiego i budowy układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu.

 • Co było przyczyną odwołania Wioletty Kotkowskiej ?

  Wioletta Kotkowska, radna Platformy Obywatelskiej została odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej. Zastąpił ją Andrzej Sobieraj, radny Klubu Radnych Bezpartyjnych.

 • Dariusz Wójcik o sesji: to była ustawka prezydenta

  „To była ustawka prezydenta i nigdy więcej na to nie pozwolę” - tak wydarzenia podczas wtorkowej sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej, komentuje Dariusz Wójcik, przewodniczący rady. To co wydarzyło na sesji – jak tłumaczy Dariusz Wójcik – w złym świetle stawia radnych i miasto.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej