Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

ZUS: doradca pomoże przedsiębiorcom

sobota, 10 luty 2018 15:28
Dział: Wiadomości
Autor 

Od 1 lutego w placówkach ZUS pojawili się tzw. doradcy płatników składek. Doradcy maja rozwiewać wątpliwości dotyczące stanu rozliczeń oraz pomagać przedsiębiorcom.

 

ZUS wprowadził doradców w związku ze zmianami w opłacaniu składek. Od stycznia przedsiębiorcy kierują przelewy na indywidualne numery rachunków składkowych. Jednocześnie zmianie uległ sposób księgowania wpłat. U części przedsiębiorców mogło to spowodować niedopłatę na koncie. Stało się tak, ponieważ od 1 stycznia przelana kwota w pierwszej kolejności zaspokaja najstarsze zaległości, a dopiero później bieżące zobowiązania. Jeżeli więc na koncie danego płatnika w ZUS istniało zadłużenie, to styczniowy przelew najpierw pokrył zaległości i nie wystarczył na opłacenie bieżącej składki. Doradcy wyjaśnią dokładnie z czego wynika niedopłata i jak ją usunąć. Na terenie radomskiego oddziału jest 11 doradców. Po jednym w Kozienicach, Zwoleniu, Lipsku, Pionkach i w Przysusze, i po dwóch w Radomiu, Grójcu i Szydłowcu.

Doradcy zostali wybrani spośród pracowników ZUS. Aby skorzystać z nowej usługi wystarczy wybrać w biletomacie hasło „składki, ubezpieczenia”, a następnie „doradca płatnika”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej