Dzisiaj jest: 29 Maja 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Magdalena, Teodozja, Maria
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Kto się z kim dogaduje w radzie miejskiej?

piątek, 09 luty 2018 16:57
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomska Platforma twierdzi, że opozycja dogaduje się między sobą w sprawie zmian na czele komisji w Radzie Miejskiej Radomia. Przewodniczący rady uważa, że radomska Platforma kompromituje się.

 


Troje radnych, którzy niedawno odeszli z radomskiej Platformy, czyli Marcin Kaca, Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz, Dariusz Chłopicki, a także radny niezależny Andrzej Sobieraj zapowiedzieli, że chcą otworzyć nowy klub w radzie. Po ostatnich zmianach prezydent Radomia stracił większość. Radomska Platforma twierdzi, że opozycja i radni, którzy z Platformy odeszli będą chcieli wprowadzać zmiany personalne w radzie. - Dochodzą do nas słuchy o planowanych, dogadywanych zmianach w składzie przewodniczących komisji, wiceprzewodniczącego rady – twierdzi Magdalena Lasota, radna PO.

Przewodniczący rady miejskiej Dariusz Wójcik od razu zaprzecza, ale też zwraca uwagę na to, że radni, którzy planują założyć nowy klub mają prawo do tego, żeby mieć swojego reprezentanta w prezydium rady. Jeśli wniosek z wymaganymi sześcioma podpisami wpłynie od radnych, którzy planują założyć nowy klub Dariusz Wójcik – jak mówi – podda go pod głosowanie. - Mam nadzieję, że Platforma sama zrezygnuje z jednego wiceprzewodniczącego wiedząc, że parytety rozkładają się inaczej, i że nie będziemy musieli nikogo odwoływać – dodaje przewodniczący.

Magdalen Lasota z PO twierdzi, że zmiany jakie mogą zajść w składzie prezydium, ale też w niektórych komisjach mają służyć indywidualnym interesom opozycji.
- O to chodzi, żeby był nowy wiceprzewodniczący, który będzie się lansował na sesjach, na posiedzeniach, w telewizji Dami – wylicza.

Radni PO twierdzą także, że opozycja, która stanowi w radzie większość będzie podważać decyzje prezydenta robiąc mu „na złość”. Dariusz Wójcik takie zarzuty uznaje za kuriozalne. - Należy zadać pytanie prezydentowi: jak to się stało, że utracił większość? To kompromitacja. Przecież radni sami odeszli, albo zostali wyrzuceni z PO, nikt ich nie zmuszał – dodaje przewodniczący.

Najbliższa sesja Rady Miejskiej ma zostać zwołana 26 lutego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Będą ulgi dla niepełnosprawnych

  Jak informowaliśmy w poniedziałkowym Teledzienniku, rodziny, w których wychowuje się dziecko niepełnosprawne będą mogły korzystać z szeregu ulg. Radomscy radni jednomyślnie przyjęli wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia w mieście programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”.

 • Radni zapytają prezydenta o inwestycje drogowe

  W poniedziałek odbędzie się kolejna sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej. Radni tym razem przygotowali szereg pytań do prezydenta Radosława Witkowskiego i wiceprezydenta Konrada Frysztaka, a dotyczących inwestycji drogowych wmieście: budowy trasy N-S, przebudowy alei Wojska Polskiego i budowy układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu.

 • Co było przyczyną odwołania Wioletty Kotkowskiej ?

  Wioletta Kotkowska, radna Platformy Obywatelskiej została odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej. Zastąpił ją Andrzej Sobieraj, radny Klubu Radnych Bezpartyjnych.

 • Dariusz Wójcik o sesji: to była ustawka prezydenta

  „To była ustawka prezydenta i nigdy więcej na to nie pozwolę” - tak wydarzenia podczas wtorkowej sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej, komentuje Dariusz Wójcik, przewodniczący rady. To co wydarzyło na sesji – jak tłumaczy Dariusz Wójcik – w złym świetle stawia radnych i miasto.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej