Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Dopłaty, czy większe opłaty? Dyskusja na temat opłat za obiekty sportowe

wtorek, 06 luty 2018 17:40
Dział: Wiadomości
Autor 

Budżet Radomia został uchwalony, ale wciąż trwają dyskusje na temat wprowadzonych zmian. Kluby sportowe alarmują, że muszą teraz płacić znacznie więcej za wynajem obiektów MOSiR.

 

Do tej pory MOSiR wynajmował obiekty klubom po obniżonych stawkach. Ale kasa miasta dopłacała ośrodkowi brakujące pieniądze. W uchwalonym budżecie na 2018 rok radni wykreślili jednak ponad milion złotych na takie dopłaty. - Budżet na sport jest większy niż ten w 2017 roku. Skąd zatem obawy, że zabraknie na dopłaty do wynajmu obiektów – pyta Marek Szary, radny PiS.

Taki budżet zdaniem radnych PiS pozwoli na zastosowanie obniżonych stawek za wynajem obiektów, czyli kluby mogą spać spokojnie. Podobnie sprawa ma się z innymi poprawkami do budżetu. Zdaniem Dariusza Wójcika opinie o zablokowaniu rozwoju miasta mijają się z prawdą. - Mamy do czynienia z oszustami politycznymi. Dlatego musimy odkłamywać to co oni robią – przekonuje Dariusz Wójcik z PiS. - W grudniu straszono, że zabraknie na pensje dla nauczycieli, teraz mówią nam o zagrożonych klubach sportowych.

Radni PiS uspokajają też m.in. w sprawie Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr. - Wspomniany ośrodek miał 2015000 złotych w poprzednim budżecie, teraz ma otrzymać 2026000 – zaznacza Marek Szary.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Nagroda Kulturalna 2017 dla Waldemara Doleckiego

  Uroczysta gala odbyła się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ogromnym zaskoczeniem regionalnego konkursu piękności było przyznanie aż pięciu dzikich kart, dzięki którym finalistki zaprezentują swoje wdzięki podczas półfinału Miss Polonia, który na początku lipca odbędzie się w Warszawie.

 • Warsztaty taneczne z gwiazdą

  Agnieszka Kaczorowska, popularna aktorka i mistrzyni tańca, przygotowała dla radomskich dzieci prezent z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. We wtorek poprowadziła w hali MOSiR-u taneczne warsztaty.

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej