Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol

Chcą iść razem do wyborów

sobota, 03 luty 2018 15:50
Dział: Wiadomości
Autor 

Stowarzyszenie Bezpartyjni Radom i Wspólnota Samorządowa – jak mówią - sprzeciwiają się upolitycznianiu Rady Miejskiej. Chcą iść razem do wyborów samorządowych i wystawić swojego kandydata na prezydenta Radomia.

 

Rozmowy o stworzeniu wspólnego, bezpartyjnego bloku w nadchodzących wyborach samorządowych trwają od paru miesięcy.
Kazimierza Woźniaka – jak mówi – przeraża poddaństwo polityczne radnych, które było widoczne wśród radnych opozycji podczas ostatniej sesji budżetowej. - Chodziło o to, że jest dyktat partyjny. Partia kazała i nikt nie może się wyłamać. Obserwowałem jak siedzieli ci bierni radni i nie wiedzieli do końca o co chodzi. Głosu nie zabierali – mówi Kazimierz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia „Bezpartyjni Radom”.
W Radzie Miejskiej od 30 stycznia działa nowy klub radnych bezpartyjnych. Tworzy go między innymi troje były radnych Platformy Obywatelskiej: Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz, Dariusz Chłopicki i Marcin Kaca. Zdaniem Kazimierza Woźniaka, wymieniona trójka okłamuje mieszkańców Radomia. - To są radni praktycznie PiS. Stworzyli taką fałszywkę, że są radnymi bezpartyjnymi. Nie ma to nic wspólnego z naszym stowarzyszeniem. Jest to próba podszycia się i zamącenia w głowach mieszkańcom Radomia. Niech ci radni mają odwagę i powiedzą, że są razem PiS – dodaje Kazimierz Woźniak.
W rozmowach o utworzeniu bezpartyjnego bloku w wyborach samorządowych uczestniczy także Ryszard Fałek, radny Wspólnoty Samorządowej. - Ma to sens i będziemy pokazywali tę absurdalność partii politycznych i szkodliwość działania na rzecz samorządu. Pokażemy co to znaczy obywatelska postawa. I na swoich listach będziemy chcieli zgromadzić takie osoby – mówi Ryszard Fałek, radny Wspólnoty Samorządowej.
Stowarzyszenie Bezpartyjni Radom oprócz stworzenia wspólnej listy wyborczej, ma także zamiar wystawienia kandydata na prezydenta Radomia.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Będą ulgi dla niepełnosprawnych

  Jak informowaliśmy w poniedziałkowym Teledzienniku, rodziny, w których wychowuje się dziecko niepełnosprawne będą mogły korzystać z szeregu ulg. Radomscy radni jednomyślnie przyjęli wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia w mieście programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”.

 • Radni zapytają prezydenta o inwestycje drogowe

  W poniedziałek odbędzie się kolejna sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej. Radni tym razem przygotowali szereg pytań do prezydenta Radosława Witkowskiego i wiceprezydenta Konrada Frysztaka, a dotyczących inwestycji drogowych wmieście: budowy trasy N-S, przebudowy alei Wojska Polskiego i budowy układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu.

 • Co było przyczyną odwołania Wioletty Kotkowskiej ?

  Wioletta Kotkowska, radna Platformy Obywatelskiej została odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej. Zastąpił ją Andrzej Sobieraj, radny Klubu Radnych Bezpartyjnych.

 • Dariusz Wójcik o sesji: to była ustawka prezydenta

  „To była ustawka prezydenta i nigdy więcej na to nie pozwolę” - tak wydarzenia podczas wtorkowej sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej, komentuje Dariusz Wójcik, przewodniczący rady. To co wydarzyło na sesji – jak tłumaczy Dariusz Wójcik – w złym świetle stawia radnych i miasto.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej