Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Co wiemy o Mazowszu? Będą lekcje w szkołach

sobota, 03 luty 2018 15:44
Dział: Wiadomości
Autor 

O regionalnych przysmakach mazowieckich, o historii województwa, jego geografii, o tym, co warto tu zobaczyć będą mogli dowiedzieć się uczniowie podczas „Lekcji o Mazowszu”.

 


Lekcje mają być różnorodne, bo i Mazowsze ma wiele różnych zalet. - Mamy się czym pochwalić. Jesteśmy świetnym regionem, mamy bogaty zasób kulturowy i historyczny. Powinniśmy być dumni z tego. Jesteśmy tak wielcy jak Finlandia - mówi Rafał Rajkowski, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.
Ale nie wszyscy o tym wiedzą. Stąd pomysł samorządu województwa, żeby w szkołach przeprowadzone zostały „Lekcje o Mazowszu”. Konferencja z udziałem nauczycieli była pokłosiem I etapu konkursu zorganizowanego przez władze województwa we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Każdy uczestnik spotkania otrzymał książkę, w której znalazły się schematy lekcji o Mazowszu skierowane do dzieci i młodzieży w różnym wieku. To najlepsze prace nadesłane w ubiegłym roku na konkurs. Ponieważ I edycja wypadła dobrze, samorząd województwa i centrum doskonalenia nauczycieli organizują kolejną. Planują wprowadzić nowe kategorie. - Myślimy o grach edukacyjnych, żeby dołożyć do tych scenariuszy taką formę pracy z uczniem – dodaje Teresa Makulska, wicedyrektor Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Zgłoszenia od nauczycieli na II edycję konkursu przyjmowane są do końca lutego. A pierwsze „Lekcje o Mazowszu” w szkołach mają ruszyć jeszcze w tym półroczu.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zainwestują w rozwój szkół zawodowych

  Prawie 16 milionów złotych otrzyma blisko 30 szkól zawodowych z Radomia i powiatu radomskiego na staże i praktyki oraz na wyposażenie pracowni i atrakcyjne zajęcia lekcyjne. Wszystko w ramach mazowieckiego programu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.

 • Policjant pierwszego kontaktu

  Starszy sierżant Przemysław Kowalczyk z komisariatu na Prędocinku, został Dzielnicowym Roku 2017 w Radomiu. To prestiżowy tytuł podkreślają policjanci. Świadczy o zaufaniu mieszkańców do danego funkcjonariusza.

 • Będą zakupy dla Ochotniczych Straży Pożarnych

  Aparaty tlenowe o wartości ok. 16 tysięcy złotych dostała Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Dworze, powiat Szydłowiecki. Jak mówią władze województwa, w tym roku na zakupy dla strażaków przeznaczono 8 mln. zł.

 • Będą inwestycje nad stawem w Pionkach

  Teren nad Stawem Górnym w Pionkach zostanie zagospodarowany. Pojawią się m.in. atrakcje dla dzieci, które – jak mówi burmistrz Pionek – przyciągną całe rodziny. Inwestycja zdobyła dofinansowanie unijne.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej