Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Chaos na sesji. Dwa programy drogowe

piątek, 02 luty 2018 17:45
Dział: Wiadomości
Autor 

Dwa Radomskie Programy Drogowe uchwalili radni podczas wtorkowej sesji budżetowej. Według jednych to wina przewodniczącego Rady Miejskiej, który doprowadził do bałaganu. Inni winą obarczają opozycję twierdząc, że pisała ona budżet na kolanie.

 

Budżet Radomia na 2018 rok został uchwalony z poprawkami radnych opozycji i trzema autopoprawkami prezydenta Radosława Witkowskiego. Trzecia autopoprawka dotyczyła Radomskiego Programu Drogowego. - 68 ulic do utwardzenia. To jest trzecia autopoprawka. Bardzo mi zależało żeby radni przyjęli mój projekt – mówi Radosław Witkowski.
Wtorkowa sesja burzliwa. Doszło do tego, że niektórzy mieli wątpliwości dotyczące głosowań. - Mamy wątpliwości prawne na temat tego co było głosowane. Ja mam także wątpliwości czy wszyscy radni byli świadomi, co głosują w tym momencie – mówi Kazimierz Woźniak, radny Radomian Razem.
Kazimierze Woźniak za całe zamieszanie obwinia między innymi Dariusza Wójcika, przewodniczącego Rady Miejskiej. - Nie udało się wyjaśnić wszystkich wątpliwości. Przewodniczący nie dopuszczał, a pani radca także miała wątpliwości w niektórych przypadkach – dodaje.
- Przewodniczący Dariusz Wójcik razem z Markiem Szarym i Katarzyną Pastuszką-Chrobotowicz zrobili wszystko, żeby wykreślić Radomski Program Drogowy. W tym chaosie tak się pogubili, że to się im nie udało – komentuje prezydent Radosław Witkowski.
Ale radni opozycji uchwalili budżet także ze swoimi poprawkami. Jest wśród nich poprawka dotycząca... także Radomskiego Programu Drogowego. Radni wpisali do niego kilkanaście ulic. Zupełnie innych niż te, które zawiera autopoprawka prezydenta. Radni Kazimierz Woźniak i Ryszard Fałek nie mają wątpliwości dlaczego opozycja tak zrobiła. - Dlaczego robi się ulicę, która ma 1200 metrów i są przy niej tylko trzy nieruchomości. Jeżeli nie ja tam mieszkam, to może ktoś z mojej rodziny. I dlatego to się robi. To są absurdy. A może właściciel działki to robi żeby ta działka zyskała na wartości. To jest absurd – mówi Ryszard Fałek, radny Wspólnoty Samorządowej.
Uchwalenie budżetu z autopoprawką prezydenta i poprawką radnych opozycji doprowadziło do niespotykanej sytuacji. - Jestem przekonany na 99 % i myślę, że Regionalna Izba Obrachunkowa to potwierdzi, że obowiązują dwa programy drogowe. 8 milionów złotych, za które prezydent chce wyremontować 68 dróg i 20 dróg, które zgłosili radni opozycji – mówi Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.
Przyjęty we wtorek budżet Radomia przeanalizuje teraz Regionalna Izba Obrachunkowa.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Będą ulgi dla niepełnosprawnych

  Jak informowaliśmy w poniedziałkowym Teledzienniku, rodziny, w których wychowuje się dziecko niepełnosprawne będą mogły korzystać z szeregu ulg. Radomscy radni jednomyślnie przyjęli wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia w mieście programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”.

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • Radni zapytają prezydenta o inwestycje drogowe

  W poniedziałek odbędzie się kolejna sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej. Radni tym razem przygotowali szereg pytań do prezydenta Radosława Witkowskiego i wiceprezydenta Konrada Frysztaka, a dotyczących inwestycji drogowych wmieście: budowy trasy N-S, przebudowy alei Wojska Polskiego i budowy układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu.

 • Ulica Małcużyńskiego zostanie utwardzona

  Ulica Małcużyńskiego trafi na tegoroczną listę Radomskiego Programu Drogowego. Prezydent Radosław Witkowski chce w sprawie ulicy Małcużyńskiego zwołać sesję nadzwyczajną Rady Miejskiej i prosić radnych o pieniądze na jej utwardzenie.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej